Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

30 listopada koniec zapisów na akcje Geo-Alliance

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
29-11-2010 11:00

Do 30 listopada 2010 r., inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje Geo-Alliance Oil-Gas Public Limited, czołowego na Ukrainie prywatnego producenta gazu i ropy naftowej. Tego dnia kończy się również proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.

Zapisy inwestorów indywidualnych na akcje Geo Alliance przyjmowane są w punktach obsługi klienta Centralnego Domu Maklerskiego Pekao S.A. oraz Domu Maklerskiego Pekao, po cenie maksymalnej wynoszącej 87,00 PLN.
Oferta publiczna Spółki obejmuje do 8.625.000 akcji, z czego do 5 mln to akcje nowej emisji.

Środki pozyskane z emisji nowych akcji, razem ze środkami z bieżącej działalności, sfinansują program inwestycyjny Grupy w latach 2011-2013. Jego celem jest zwiększenie wydobycia w ramach posiadanych już i przebadanych złóż. Grupa planuje uruchomienie 21 nowych odwiertów lub poddanych rekonstrukcji (wobec 8 funkcjonujących obecnie) z planowanymi nakładami inwestycyjnymi na poziomie UAH 837 mln (ok. EUR 86,8 mln, przy kursie walutowym 1,00 EUR = 9,64 UAH).

Na podstawie szacunków międzynarodowej firmy doradczej Golyer and MacNaughton może to sześciokrotnie zwiększyć produkcję Grupy w 2013 r. w porównaniu z 2009 r. (tj. do 908 mln m3 gazu ziemnego). Dodatkowo, Grupa planuje przekształcenie kilku koncesji na prowadzenie prac poszukiwawczych i na pilotażowe wydobycie w pełne koncesje wydobywcze. Będzie się to wiązać z nakładami na poziomie ok. 180 mln UAH (ok. 19 mln EUR).

Grupa Geo Alliance jest czołowym prywatnym producentem gazu i ropy naftowej na Ukrainie. Grupa jest właścicielem 16 złóż, a jej zasoby eksploatacyjne w około 72% zaliczane są do kategorii udokumentowanych i prawdopodobnych. Obecnie Grupa wdraża intensywny program wierceń, którego celem jest m.in. zwiększenie wydobycia w ramach posiadanych zasobów eksploatacyjnych.

Większość złóż Geo Alliance zlokalizowanych jest w dnieprowsko-donieckim basenie naftowym, głównym obszarze wydobywczym Ukrainy. 16 obszarów koncesyjnych Grupy obejmuje ok. 1.090 km2.

W 2009 r. Grupa Geo Alliance wydobyła 145 mln m3 gazu ziemnego, co daje jej trzecią pozycję wśród największych, prywatnych producentów gazu na Ukrainie (wg. danych Factiva). Wydobycie ropy naftowej i kondensatu gazowego wyniosło w tym samym okresie 15 tys. ton metrycznych.

Na podstawie wolumenów metrycznych zawartych w Raportach Technicznych międzynarodowej firmy doradczej DeGolyer and MacNaughton, zasoby eksploatacyjne Grupy według stanu na 30 września 2010 r. szacowane są na 174,3 mln baryłek równoważnika ropy (tzw. „boe”). Z tego 79,6 mln boe stanowią tzw. zasoby udokumentowane, 45,8 mln boe zasoby prawdopodobne, a 48,9 mln boe zasoby możliwe. Klasyfikuje to niemal 72% zasobów Grupy w kategorii udokumentowanych i prawdopodobnych, co daje znaczny potencjał do zwiększania wydobycia.

Koncesje, wydobycie i sprzedaż Geo Alliance skupione są całkowicie na rynku ukraińskim. Ukraina jest jednym z największych konsumentów gazu na świecie, przy czym krajowa produkcja zaspokaja jedynie około jedną trzecią popytu. Pozostała część jest sprowadzana z zagranicy, przede wszystkim z Rosji. By ograniczyć uzależnienie od importu surowców energetycznych, ukraiński rząd prowadzi politykę wspierającą lokalnych producentów, w szczególności poprzez korzystne dla przemysłu regulacje podatkowe.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP