PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Akcje Petrobaltiku, Czechowic i Jasła do Lotosu

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz), PAP
16-06-2009 04:58
Akcje Petrobaltiku, Czechowic i Jasła do Lotosu

Zarząd Grupy Lotos wystąpił do walnego zgromadzenia akcjonariuszy o podwyższenie kapitału zakładowego spółki ze 113,7 mln zł do blisko 129,9 mln zł, w związku z wniesieniem do spółki akcji spółek Petrobaltic, Lotos Jasło i Lotos Czechowice.

Uchwały w tej sprawie zostaną poddane pod głosowanie podczas najbliższego walnego zgromadzenia koncernu, które odbędzie się 30 czerwca w Gdańsku. Chodzi o podwyższenie kapitału zakładowego grupy poprzez wniesienie aportem akcji spółek Petrobaltic, Lotos Jasło i Lotos Czechowice, należących do skarbu państwa.
Jeśli akcjonariusze wyrażą zgodę, spółka wyemituje niespełna 16,2 mln nowych akcji zwykłych, na okaziciela serii C, o wartości nominalnej 1 złoty każda. Cena emisyjna wyniesie 22,07 zł. Wszystkie papiery zostaną zaoferowane skarbowi państwa w drodze subskrypcji prywatnej, z pozbawieniem pozostałych akcjonariuszy prawa ich poboru.

Z kolei skarb państwa przekaże Grupie Lotos 2,8 mln akcji spółki Petrobaltic, 375 tys. akcji Lotos Czechowice oraz 300 tys. akcji Lotos Jasło.

Ponadto zarząd Lotosu poinformował, że występuje do WZA o udzielenie upoważnienia do podjęcia niezbędnych działań zmierzających do wprowadzenia akcji serii C i prawa do akcji serii C do obrotu na giełdzie.

Tymczasem kilka miesięcy temu wiceminister skarbu Krzysztof Żuk mówił dziennikarzom, że w związku z trudną sytuacją na rynku kapitałowym skarb państwa na razie nie będzie chciał wprowadzać nowych akcji spółki do obrotu giełdowego.

Po tej operacji Grupa Lotos będzie wyłącznym właścicielem Petrobaltiku, Jasła i Czechowic, a jednocześnie zmieni się struktura akcjonariatu koncernu w taki sposób, że wzrośnie udział skarbu państwa, a zmniejszy się Nafty Polskiej (obecnie ponad 50 proc. udziałów).
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

 • Warszawa, 5 grudnia 2017

 • Strategia ciepłownictwa #PGE. Jakie aktywa zostaną poza PGE Energia Ciepła? bit.ly/2Bs5X3n
  wnp.pl
 • Nierówności płacowe jeszcze nigdy nie rosły tak szybko bit.ly/2BrhoIH
  wnp.pl
 • Ubezpieczyciele wypłacają w Polsce coraz więcej pieniędzy bit.ly/2yB9mHL
  wnp.pl
 • Masz diesla, powinieneś się obawiać? @MR_GOV_PL zabiera głos bit.ly/2oeRFxE
  wnp.pl
 • Polski bank wyda miliony na nowoczesne rozwiązanie bit.ly/2ob6l0V
  wnp.pl

Grupa Lotos SA [LTS]

kurs:

56.28 PLN 1.20 (2.18%)

Notowania | Analiza technicznaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


PARTNER

 • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP