Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Amerykańskie fundusze dofinansowały Petrolinvest kwotą 127,5 mln zł

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
19-03-2010 01:29
Amerykańskie fundusze dofinansowały Petrolinvest kwotą 127,5 mln zł

Petrolinvest podpisał w dniu 18 marca 2010 roku umowę z Kingsbrook Opportunities Master Fund LP, Iroquois Master Fund Ltd. oraz GEM Global Yield Fund Limited dotyczącą udostępnienia spółce finansowania w wysokości do 127,5 milionów złotych.

Finansowanie odbędzie się w drodze emisji niezabezpieczonych obligacji zamiennych o łącznej wartości nominalnej do kwoty 112,5 milionów złotych lub przedpłaconych warrantów subskrypcyjnych za łączną kwotę 15 milionów złotych z ceną wykonania równą 19 złotych za akcję, a ponadto wydania Inwestorom do 2.400.000 warrantów subskrypcyjnych emitowanych na podstawie Uchwały nr 1 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 30 grudnia 2009 roku, uprawniających do objęcia do 2.400.000 akcji spółki emitowanych za cenę 35 złotych za jedną akcję (w odniesieniu do pierwszej transzy 1.200.000 warrantów) i 47,5 złotych za jedną akcję (w odniesieniu do drugiej transzy 1.200.000 warrantów), o łącznej wartości 99 milionów złotych.
Na podstawie Umowy, po spełnieniu zobowiązań w niej określonych, spółka uzyskała prawo wyemitowania do 4 transz obligacji zamiennych lub przedpłaconych warrantów subskrypcyjnych za łączną cenę emisyjną 22,5 mln złotych (pierwsza transza) i 30 mln złotych (każda z pozostałych transz). Inwestorzy uzyskali również uprawnienie do żądania dokonania emisji przez spółkę i nabycia obligacji lub przedpłaconych warrantów subskrypcyjnych pozostałych transz.

Przy założeniu realizacji całej umowy w zakresie emitowanych obligacji zamiennych i warrantów oraz konwersji wszystkich w/w instrumentów na akcje po cenie równej podstawowej cenie zamiany dla obligacji zamiennych lub ceny wykonania dla warrantów, średnia ważona cena emisyjna akcji, obejmowanych przez Inwestorów wyniosłaby 29,92 złotych za akcję.

W związku z faktem, iż emisja przez Petrolinvest obligacji wymaga uzyskania uprzedniej zgody banków finansujących spółkę, będzie mogła nastąpić po uzyskaniu wymaganej zgody. Do chwili uzyskania takiej zgody każdy z inwestorów może żądać od spółki wyemitowania na jego rzecz przedpłaconych warrantów subskrypcyjnych. Wszyscy trzej inwestorzy już z tej możliwości skorzystali.

Zarząd Petrolinvestu podkreśla, że zawarcie tej, zapowiadanej wcześniej, umowy, łącznie z uchwałą zarządu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz z umową farm-out z Grupą Total zamyka finansowanie kolejnego etapu rozwoju Grupy Kapitałowej Petrolinvest na obszarze koncesji spółek OilTechnoGroup i Emba Jug Nieft.

NA GIEŁDZIE

Petrolinvest SA [OIL]

kurs:

9.38 PLN -0.10 (-1.05%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP