Benzyna dla "S" bez rabatu

Benzyna dla "S" bez rabatu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Związkowcy z "Solidarności" nie dostaną na razie rabatów na paliwo na stacjach Orlenu. Nowy p.o. prezesa spółki Wojciech Heydel ogłosił, że zarząd musi przeanalizować propozycję związku.

- Projekt ewentualnej umowy nie był jeszcze w pełni analizowany pod kątem prawnym, marketingowym i podatkowym - powiedział "Gazecie Wyborczej" Dawid Piekarz, rzecznik PKN Orlen. - Ze względu na konieczność takich analiz decyzja o ewentualnej współpracy nie zostanie podjęta w najbliższym czasie - dodał.

Zwolennikiem zniżek dla członków "S" (ok. 700 tys. osób) i ich rodzin był zawieszony w czwartek w obowiązkach prezesa Orlenu Piotr Kownacki - dawny współpracownik prezydenta Lecha Kaczyńskiego z NIK. Jemu szef związku Janusz Śniadek zaproponował latem podpisanie umowy o rabatach. Użytkownicy karty rabatowej Grosik mogliby kupować paliwo na stacjach Orlenu z rabatem 8 gr na litrze, a na stacjach sieci "Bliska" - taniej o 4 gr. Od każdego litra operator karty, czyli należąca do NSZZ "Solidarność" spółka Solkarta, miała pobierać 1 grosz prowizji.

Rozmowy o zniżkach zbiegły się z negocjacjami "S" z rządem PiS w sprawie podwyżek płacy minimalnej. "S" jako jedyna podpisała z rządem Jarosława Kaczyńskiego porozumienie w tej sprawie. Janusz Śniadek poparł potem Jarosława Kaczyńskiego przed wyborami parlamentarnymi.

Jednak szef "S" i prezes Kownacki przekonywali, że zniżki nie miały być próbą odwdzięczenia się kontrolowanego przez państwo paliwowego koncernu za poparcie związku dla rządu. Za to eksperci zwracali uwagę, że mogą być one konkurencją dla systemu lojalnościowego wprowadzonego przez Orlen dla swoich klientów - karty Vitay. Gdy tydzień temu "Parkiet" poinformował, że umowa z "S" ma być podpisania w najbliższych dniach, nowa rada nadzorcza spółki zablokowała porozumienie.

Szef Solidarności jest rozczarowany decyzją PKN Orlen. - Na opóźnianiu tej umowy stracą obie strony - powiedział nam Śniadek. - Jeśli nasze porozumienie z Orlenem nie dojdzie do skutku, to rozpoczniemy rozmowy z innymi sieciami, np. z Lotosem, firmą Shell lub BP. Po artykule w "Gazecie" sprzed tygodnia firmy ustawiają się do nas w kolejce.


×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Benzyna dla "S" bez rabatu

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!