PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Giełdowy debiut Kulczyk Oil, warty 756,4 mln zł w maju br.

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
15-04-2010 13:57
Giełdowy debiut Kulczyk Oil, warty 756,4 mln zł w maju br.

Kulczyk Oil planuje wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w maju 2010 r. Spółka planuje pozyskać 756,4 mln złotych, które zostaną wykorzystane m.in. na zakup gazowych aktywów produkcyjnych na Ukrainie oraz poszukiwanie złóż w Sułtanacie Brunei.

Spółka zamierza uzyskać wpływy brutto w kwocie 756,4 milionów złotych (równowartość ok. 265 milionów dolarów) ze sprzedaży akcji oferowanych w ramach pierwszej oferty publicznej (IPO). Wpływy netto w wysokości ok. 719 milionów złotych zostaną w pierwszej kolejności wykorzystane na zakup gazowych aktywów produkcyjnych na Ukrainie niezwłocznie po sfinalizowaniu IPO, a także na sfinansowanie rozwoju nowych projektów oraz projektów inwestycyjnych na terenie Sułtanatu Brunei, Syrii i Ukrainy w kolejnych 24 miesiącach.
W Sułtanacie Brunei Kulczyk Oil posiada 40 proc. udziałów w umowie o podziale wydobycia, która uprawnia spółkę do poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego z Bloku L o powierzchni 2220 kilometrów kwadratowych (550 000 akrów) zlokalizowanego na północy Brunei (tereny lądowe i morskie). Spółka posiada także 36 proc. udziałów w umowie o podziale wpływów z wydobycia, uprawniającej ją do poszukiwania i wydobycia ropy i gazu ziemnego z Bloku M o powierzchni 3011 kilometrów kwadratowych (744 000 akrów) zlokalizowanego na południu Brunei (tereny lądowe). W 2010 roku w Bloku L, na obszarze o powierzchni 350 km kwadratowych, zidentyfikowanym przy użyciu trójwymiarowego programu sejsmicznego, wykonane zostaną dwa odwierty poszukiwawcze. W 2010 roku w Bloku M wykonane zostaną dwa odwierty rozpoznawcze w celu dokładniejszego zbadania terenu wyznaczonego na podstawie trójwymiarowego programu sejsmicznego obejmującego powierzchnię 118 km2.

Na Ukrainie Spółka Kulczyk Oil uzgodniła warunki nabycia 70 proc. udziałów w Loon Ukraine Holding Limited („Loon Ukraine”) za 45 milionów dol. Loon Ukraine posiada 100 proc. akcji KUB-Gas LLC, jednego z największych prywatnych producentów gazu na Ukrainie. Na gazowe aktywa produkcyjne KUB-Gas składa się 100 proc. udziałów w czterech eksploatowanych polach gazowych w pobliżu miasta Ługańsk w północno-wschodniej Ukrainie.

W Syrii Kulczyk Oil bezpośrednio i pośrednio posiada 85 proc. udziału w umowie o podziale wydobycia, na mocy której spółka jest uprawniona do poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego z Bloku 9 (teren o powierzchni 10 032 kilometrów kwadratowych) w północno-zachodniej Syrii. Pozyskiwanie danych rozpoczęto na minimalnej powierzchni 350 km kw. w ramach trójwymiarowego programu sejsmicznego, którego zakończenie przewidywane jest w pierwszej połowie 2010 r.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 125 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP