Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

IKS Solino w odpowiedzi na zarzuty ZZG w Polsce

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
15-05-2014 11:56

Chcielibyśmy z całą mocą podkreślić, że Podziemny Magazyn Ropy i Paliw spełnia wszystkie niezbędne wymagania nałożone przepisami prawa - zaznacza zarząd IKS Solino.

Ponadto - wskazują władze spółki - realizowany w IKS Solino program inwestycyjny (lata 2010-2017) w oparciu o przyjętą strategię spółki gwarantuje bezpieczeństwo zarówno w zakresie wywiązywania się PKN Orlen z obowiązków wobec państwa, jak również gwarantuje stabilną sytuację ekonomiczną spółki.
- Działania podejmowane przez zarząd IKS mają na celu jej rozwój i budowanie jak najlepszej pozycji w otoczeniu rynkowym.
Pragniemy również podkreślić, iż wywołany przez trzy z czterech organizacji związkowych w IKS spór zbiorowy nie znajduje żadnych podstaw zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, a jest szkodliwą dla funkcjonowania i rozwoju spółki próbą zdyskredytowania roli i pozycji firmy.

Uprawiane przez organizacje związkowe praktyki, takie jak publikowanie nieprawdziwych informacji w celu wprowadzania w błąd opinii publicznej i wywołania niepokoju wśród załogi nie mają nic wspólnego z dobrze pojętym interesem pracowników, a skutkują jedynie destabilizacją, która prawdopodobnie ma wzmocnić rolę związków zawodowych - zaznaczył zarząd IKS Solino w piśmie przesłanym do redakcji portalu wnp.pl.

Poniżej przypominamy tekst, który spowodował natychmiastową reakcję zarządu IKS Solino.

Związek Zawodowy Górników w Polsce domaga się natychmiastowej interwencji przedstawicieli państwa w celu wyjaśnienia sytuacji w Solino SA i PKN Orlen pod kątem zabezpieczenia strategicznych magazynów rezerw paliwowych. Apeluje również o wpłynięcie na PKN Orlen o włączenie się w rozwiązanie konfliktu przedstawiciel zarządu PKN Orlen, który jest jedynym akcjonariuszem IKS Solino SA i w którego kompetencjach leży podjęcie wiążących decyzji będących przedmiotem sporu zbiorowego.

Centrala ZZG w Polsce interweniuje na prośbę zakładowej organizacji związkowej z IKS Solino. W IKS Solino wskazują, że Polska wciąż nie posiada sprawnych podziemnych bezzbiornikowych magazynów ropy i paliw, które miały powstać w kawernach solnych w Inowrocławskich Kopalniach Soli Solino SA.

Dawałyby one gwarancje bezpieczeństwo państwa podczas różnego rodzaju kryzysów i zagrożeń energetycznych czy militarnych.

- Związek Zawodowy Górników w Polsce uważa za skandaliczne i niebezpieczne, że mimo trwających już od wielu lat monitów i apeli oraz petycji kierowanych przez organizacje związkowe kopalni Solino do odpowiedzialnych za taki stan zarządów spółek i do władz centralnych, w tym między innymi Ministra Skarbu Państwa, wciąż pozostają one bez realnego odzewu - zaznacza Krzysztof Kaszak przewodniczący ZZG w Polsce w Inowrocławskich Kopalniach Soli Solino. - A tymczasem sytuacja na Ukrainie dowodzi, że zagrożenie militarne czy energetyczne to nie wirtualne mrzonki. A Polska wciąż nie ma pełnej zdolności operacyjnej strategicznych podziemnych magazynów ropy i paliw, które dawałyby bezpieczeństwo krajowi oraz obywatelom w razie konieczności - podsumowuje Krzysztof Kaszak.

Jerzy Dudała
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP