Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Jacek Krawiec zapowiada podjęcie kroków prawnych przeciw "Wprost"

Autor: wnp.pl (PA)
23-06-2014 09:25
Jacek Krawiec zapowiada podjęcie kroków prawnych przeciw "Wprost"
fot. PTWP (Pawel Palowski)

Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec wydał oświadczenie w sprawie opublikowania przez tygodnik „Wprost” fragmentów rozmów z jego udziałem. Wyraził w nim ubolewanie z powodu „wielu sformułowań”, jakie padły w tych rozmowach, ale jednocześnie zapowiedział podjęcie kroków prawnych wobec tygodnika.

Prezes Krawiec zapowiedział, że ze wszystkimi osobami, które zostały wymienione w tekście „Wprost”, a które mogły poczuć się urażone po tej publikacji, będzie wyjaśniał tę kwestię osobiście.
„Nie ulega wątpliwości, że mimo, iż cześć z poruszanych wątków miała bezpośredni związek z moją działalnością jako prezesa PKN Orlen, to w rozmowach przeważały prywatne opinie i sądy formułowane na wiele różnych, niekiedy nawet nie związanych ze sobą tematów. W tym kontekście - w odniesieniu do moich rozmów - trudno się zgodzić z deklaracjami redaktora naczelnego „Wprost”, który twierdzi, że publikacje tygodnika służą patrzeniu władzy na ręce i ujawnianiu jej mechanizmów oraz że wynikają z troski o demokratyczne standardy w naszym kraju. Pragnę zwrócić uwagę, że w rozmowach, które były prowadzone i których fragmenty zdecydowała się opublikować redakcja „Wprost” nie zapadały żadne decyzje. Ani ja, ani moi rozmówcy nie podejmowali też żadnych zobowiązań lub deklaracji, które byłyby etycznie niewłaściwe lub prawnie niedopuszczalne. Śmiem więc twierdzić, że rzeczywiste motywy działania redakcji „Wprost” są przeciwne do deklarowanych i nie służą dobru naszego kraju” - czytamy w oświadczeniu prezesa płockiego koncernu.

Jego zdaniem rzekome intencje „Wprost” stoją także w rażącej sprzeczności z przytaczaniem chwilami ostrego języka rozmów podczas nagranych nielegalnie i bez wiedzy uczestników spotkań. Takie działanie nie wnosi do publikacji nic poza tym, że nadaje jej jeszcze bardziej tabloidalnego charakteru - przekonuje szef największej polskiej firmy.

W dalszej części oświadczenia Jacek Krawiec argumentuje, że PKN Orlen jest firmą o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. W ostatnich latach jej pozycja w regionie znacznie się umocniła, co potwierdzają niezależne instytucje badawcze, analitycy rynku i agencje ratingowe. Z firmy niedawno jeszcze nadmiernie zadłużonej i osłabionej w wyniku światowego kryzysu finansowego, po latach ciężkiej pracy udało się stworzyć narodowego championa, która może być powodem do dumy. Firmę, która inwestuje w energetykę, wydobycie ropy i gazu w Polsce i zagranicą, co pozytywnie wpływa na budowę wartości dla akcjonariuszy oraz wspiera budowę niezależności energetycznej naszego kraju. „Umieszczanie w artykule wątków dotyczących sytuacji w branży energetyczno-paliwowej w Europie oraz prywatnych opinii wyrażanych podczas przytoczonych fragmentów rozmów jest – moim zdaniem – przykładem braku refleksji redakcji tygodnika „Wprost” nad rolą, jaką odgrywa PKN Orlen w naszej gospodarce” – czytamy.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (20)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP