Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KOV notuje rekordowe wyniki dzięki ukraińskim sukcesom

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
20-03-2012 21:04
KOV notuje rekordowe wyniki dzięki ukraińskim sukcesom

- 2011 był dla KOV rokiem udanym. Działalność spółki w kolejnych miesiącach szybko nabierała rozpędu zapewnia Tim Elliott, prezes i dyrektor generalny KOV, ilustracja: Fotolia

Od momentu przejęcia udziałów w ukraińskim KUB-Gasie, kwartalne przychody Kulczyk Oil Ventures wzrosły dwunastokrotnie, do 14,3 mln USD. W tym czasie KOV wypracował prawie 36 mln USD przychodu, a zysk operacyjny wzrósł w ostatnim roku o 430 proc. do 6,39 USD za 1000 stóp sześciennych gazu.

W 2011 r. KOV podwoił dzienne wydobycie, wykonał sześć odwiertów i zrealizował badania sejsmiczne 3D, które pozwoliły wytypować lokalizacje pod kolejne studnie. Wartość ukraińskiej inwestycji KOV przekroczyła już 120 mln USD.
Zarząd podkreśla dokonania, ale jednocześnie zapowiada dalsze intensywne prace, zarówno za naszą wschodnią granicą, jak i w Brunei.

- 2011 był dla KOV rokiem udanym. Działalność spółki w kolejnych miesiącach szybko nabierała rozpędu. W ciągu roku jednoznacznie wykazaliśmy naszą wiedzę operacyjną, co przejawiało się nieustannym wzrostem produkcji netto i przychodów. Ta tendencja utrzyma się również w 2012 r. z produkcją przypadającą na KOV osiągającą w ostatnich dniach14 MMcf/d – zapewnia Tim Elliott, prezes i dyrektor generalny KOV.

- Dodatkowo, zgodnie z szacunkami niezależnej firmy inżynieryjnej RPS Energy Consultants, wartość bieżąca rezerw 3P wzrosła w ciągu 2011 roku o 24,5 proc. do kwoty 213,4 mln dolarów dla KOV z licencji na Ukrainie – dodał Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej.

KOV zamierza wykonać w 2012 roku na Ukrainie do sześciu nowych odwiertów, przeprowadzić pierwsze wydobycie z podwójnego horyzontu, rozpatrzeć kolejne możliwości szczelinowania i budować, w miarę potrzeb, rurociągi niezbędne do uruchomienia odwiertów. Kierownictwo przewiduje, że dzięki tym projektom KOV zakończy 2012 r. z produkcją na poziomie wyższym od odnotowanego na zakończenie 2011 r.

W Brunei planuje się przystąpienie do wykonania jednego odwiertu w drugim lub trzecim kwartale 2012 r. w Bloku L oraz  dwóch kolejnych odwiertów w Bloku M. W Bloku M spółka przewiduje, że wypełni wszystkie zobowiązania etapu 1 oraz uzyska postęp w realizacji zobowiązań w ramach 2 etapu programu poszukiwawczego. KOV przewiduje, że będzie występować o przedłużenie koncesji dla Bloku M w celu wypełnienia zobowiązań dotyczących wykonana prac. W Bloku L KOV prowadzi obecnie program badań sejsmicznych i spodziewa się, że do końca 2012 r. zbliży się do rozpoczęcia etapu 2 programu wierceń, zaplanowanego po ukończeniu wierceń w sąsiadującym Bloku M w 2012 r.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP