Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kulczyk Oil chce podwoić rezerwy w swoich złożach

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
30-11-2010 11:01
Kulczyk Oil chce podwoić rezerwy w swoich złożach

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, jakie minęły od debiutu giełdowego, udało nam się podwoić nasze rezerwy ropy i gazu. Jesteśmy przekonani, że i ten obecny stan także uda nam się podwoić - powiedział portalowi wnp.pl prezes spółki Kulczyk Oil Ventures Timothy Elliott. Według niego spółka będzie kontynuowała rozpoczęte prace we wszystkich trzech krajach, a także analizuje nowe możliwości rozwoju.

- Nasza rynkowa wycena absolutnie nie odzwierciedla naszej prawdziwej wartości, jaką są perspektywiczne zasoby ropy i gazu. Przykładem może być Syria, gdzie pół roku temu wszyscy wątpili w zasadność prowadzenia tam prac poszukiwawczych, a teraz udało nam się znaleźć partnera, który sfinansuje 60 proc. kosztów programu poszukiwawczego - podkreśla Elliott.
Tylko na Ukrainie zasoby potwierdzone, prawdopodobne i możliwe (3P) wzrosły łącznie z 4,44 MMBOE (milionów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej) do 8,90 MMBOE. - Tymczasem każdy pojedynczy odwiert w Brunei czy w Syrii może zwiększyć nasze zasoby o taką wielkość - podkreślił prezes KOV.

W Brunei spółka chce w najbliższych 24 miesiącach wykonać przynajmniej pięć kolejnych odwiertów poszukiwawczych. - W każdym z czterech dotychczas wykonanych odwiertów udało nam się znaleźć węglowodory. To skłoniło nas do wejścia w drugą fazę projektu. W styczniu rozpoczniemy testowanie już wykonanych odwiertów, ale niezależnie od ich rezultatów już wiemy, że chcemy dalej szukać tam ropy i gazu - podkreślił Timothy Elliott.

W Syrii spółka finalizuje właśnie prace sejsmiczne 3D, które wykazały potencjalnie bardzo perspektywiczny obiekt na głębokości ok. 3 tys. metrów, czyli o kilometr głębiej niż pierwotnie zakładano granicę poszukiwań. - W kwietniu chcemy wspólnie z partnerem wykonać tam dwa pierwsze odwierty, które powiedzą nam więcej o potencjale tego złoża - wyjaśnił prezes Elliott.

Spółka stara się także o kolejne koncesje. - W tej chwili staramy się o jedną nową koncesję poszukiwawczą na Ukrainie, ale patrzymy już na kolejne. W grudniu rozpoczyna się runda przetargowa w Syrii, gdzie również zamierzamy złożyć nasze oferty - poinformował Timothy Elliott. Nie wykluczył też możliwości wchodzenia na nowe rynki. - Priorytetem są jednak kraje, gdzie już jesteśmy obecni - zaznaczył.

Przyznał też, że spółka będzie potrzebowała nowych źródeł finansowania na planowane projekty. - Zaplanowane na styczń testy w Brunei zostaną sfinansowane jeszcze z tegorocznego budżetu, ale kolejne prace będą wymagały nowych źródeł finansowania. W tej chwili jeszcze nie wiemy skąd będą te pieniądze, ale analizujemy różne możliwości - przyznał. W grę wchodzi zarówno nowa emisja akcji, jak również finansowanie bankowe, w tym z funduszy EBOiR w przypadku Ukrainy. - W tej chwili szacujemy nasze potrzeby i podejmiemy decyzję o wyborze najlepszego źródła finansowania - dodał.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP