Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kulczyk Oil zakończył pomiary 3D w Brunei

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
26-11-2010 10:32

Spółka Kulczyk Oil Ventures zakończyła przeprowadzanie trójwymiarowych pomiarów sejsmicznych na terenie północnego Belait w Bloku M na obszarze lądowym Brunei. - Bazując na dwuwymiarowych danych sejsmicznych odkryliśmy na tym obszarze kilka interesujących wskazówek i uważamy, że dają one podstawy do przeprowadzenia szczegółowej weryfikacji za pomocą danych trójwymiarowych, co zmniejszy ryzyko związane z rozpoczęciem prac wiertniczych- mówi Peter Stickland, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny Tap Oil, spółki która jest operatorem koncesji.

Pomiar sejsmiczny w technologii trójwymiarowej na terenie Belait North obejmuje powierzchnię około 136 km2 w centralnej części Bloku M. Tap Energy jako operator w Bloku M zlecił wykonanie pomiaru spółce BGP Inc. Prace terenowe rozpoczęły się 3 lipca 2010 roku, a rejestrację danych ukończono 20 listopada 2010 roku. Działania renowacyjne i demobilizacyjne w terenie będą prowadzone do początku grudnia. W szczytowym okresie prac, który przypadł na październik przy projekcie było zatrudnionych ponad 1200 osób. Projekt zrealizowano bez przekroczenia budżetu i nieco wcześniej niż zakładał harmonogram.
Przetwarzanie trójwymiarowych danych sejsmicznych przebiega zgodnie z harmonogramem. Pierwszych wyników wykonywanych pomiarów można się spodziewać w marcu 2011 roku. Na kolejnym etapie dane zostaną poddane interpretacji i będą naniesione na mapę w celu zaplanowania potencjalnych prac wiertniczych w latach 2011/2012.

Pomiary sejsmiczne w technologii trójwymiarowej dostarczą partnerom w projekcie join venture szczegółowych informacji podpowierzchniowych na temat północnej, mniej eksploatowanej części struktury Belait.

- Niniejsze operacje sejsmiczne stanowią uzupełnienie naszego programu odwiertów w Bloku M na rok 2010 realizowanego w południowej części struktury Belait. Od początku sierpnia do połowy października 2010 roku Tap i jej partnerzy wykonali dwa odwierty, Mawar-1 i Markisa-1. W obu odwiertach natrafiono na węglowodory, co spowodowało ich zabezpieczenie i zawieszenie prac w oczekiwaniu na dalsze działania- dodaje Stickland.

Obszar objęty pomiarem sejsmicznym w technologii trójwymiarowej na terenie Belait North leży w środkowej części Bloku M i rozciąga się na północnym przedłużeniu struktury, na terenie której prowadzone były trójwymiarowe pomiary techniczne w ramach projektu Belait 2009. Teren ten przecina na pół rzeka Belait, oddzielając pokryte dżunglą wzgórza na południu od spokojniejszego krajobrazu na północy.

Partnerami w ramach Bloku M w Brunei są KOV Borneo Limited (36 proc.), Tap Energy (Borneo) Pty Ltd (39 proc.), China Sino Oil Co. Ltd. (21 proc.) oraz Jana Corporation Sdn Bhd (4 proc.). KOV Borneo Limited to spółka w 100 proc. zależna od Kulczyk Oil.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP