Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Lotos zmienił sposób raportowania rocznego

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
15-06-2010 13:21

Grupa Lotos opublikowała Raport Roczny za 2009 r. Wydawnictwo nosi tytuł „Zrównoważony rozwój w perspektywie 10+” i jest pierwszym tzw. raportem zintegrowanym. W jednej publikacji kompleksowo zaprezentowano wyniki, podejście do zarządzania oraz plany we wszystkich aspektach działania koncernu: ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

– Od dwóch lat Grupa Kapitałowa Lotos działa zgodnie z przyjętą przez zarząd strategią społecznej odpowiedzialności, która wspiera realizację celów biznesowych. Przenikanie się i ścisłe powiązanie tych obszarów wpłynęło na decyzję o zmianie modelu raportowania na taki, który spójnie zaprezentuje odbiorcom nasze dokonania i uwarunkowania działalności. Raport ukazuje zatem zarówno wyniki gospodarcze, jak i w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska i odpowiedzialności za produkt. Wynika to z naszego przekonania, że na pozyskanie zaufania otoczenia, w tym rynku kapitałowego, wpływ ma nie tylko ocena kondycji finansowej spółki, ale i tego, jak firma podchodzi do swoich szans i ryzyk w obszarze społecznym czy zrównoważonego rozwoju. Ma to też związek z kryteriami, jakie stosują przy ocenie firmy inwestorzy działający na bardzo rozwiniętym na świecie rynku inwestycji społecznie odpowiedzialnych, tzw. Socially Responsible Investment – uzasadnił decyzję Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos S.A.
Zarząd Grupy Lotos podjął decyzję o zintegrowaniu, począwszy od tego roku, dwóch dotychczas niezależnie ukazujących się raportów spółki, tj.:
1. raportu zawierającego skonsolidowane sprawozdanie finansowe wraz z opinią biegłego rewidenta przygotowane zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej oraz
2. raportu społecznego zawierającego skonsolidowane sprawozdanie pozafinansowe przygotowane zgodnie z Ramowymi wytycznymi raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju Global Reporting Initiative (wersja G3 GRI).

Decyzja o zmianie modelu raportowania została podjęta po przeprowadzeniu przez spółkę badania opinii kluczowych interesariuszy na temat dotychczasowego kształtu komunikacji z otoczeniem. Celem zmiany jest dostarczenie maksimum wiedzy na temat całokształtu działalności firmy, przy jednoczesnym zastosowaniu uznanych na świecie, obiektywnych i miarodajnych standardów sprawozdawczości.

Decyzja ma także związek z uwzględnieniem w 2009 r. Grupy Lotos w składzie pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej indeksu firm społecznie odpowiedzialnych – RESPECT Index na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Grupa Lotos SA [LTS]

kurs:

39.03 PLN 0.27 (0.70%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP