XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Nowe władze Polskiej Izby Paliw Płynnych

Nowe władze Polskiej Izby Paliw Płynnych
Fot. Adobe Stock/PTWP. Data dodania: 20 września 2022

15 czerwca 2016 r. Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Paliw Płynnych wybrało Radę Izby, Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński na kadencję 2016-2020.

Zgromadzeni w Sali Konferencyjnej Hotelu Holiday Park w Warszawie przy ul. Heroldów IB dokonali wyboru prze¬wodniczącego - którym został związany z Izbą od wielu już lat mec. Maksymilian Graś, protokolanta (mec. Konrad Mastalerz) oraz Komisji Mandatowo-Wyborczej. Po uchwaleniu porządku obrad Prezes PIPP Halina Pupacz przedstawiła sprawozdanie z działalności Izby od 26 marca 2015 r. do 14 czerwca 2016 r.

Izba podejmowała szereg działań, a przedstawiciele Izby uczestni¬czyli w spotkaniach z reprezentantami administracji publicznej m.in. w sprawach:
  • zmian systemowych w walce z tzw. "szarą strefą" w obrocie paliwowym;
  • zmiany Ustawy o podatku od towarów i usług poprzez wprowadzenie odwróconego VAT;
  • obowiązków dotyczących jakości paliw, m.in. zachowania parametru stabilności oksydacyjnej, zmiany niewłaściwych uregulowań legislacyjnych;
  • nadmiernych wymagań dot. wymogów technicznych dotyczących zbiorników paliwowych;
  • naruszania zasad konkurencji przez koncerny paliwowe i inne podmioty;
  • wsparcia sekcji z partnerami biznesowymi;
  • rozstrzygnięć dotyczących obrotu bezgotówkowego;
  • kart UTA i DKV;
  • ograniczeń przy wwozie paliwa w fabrycznych zbiornikach samochodów;
  • rozporządzeń dotyczących legalizacji urządzeń pomiarowych;
  • problemów prawno-podatkowych związanych z przypadkowym zmieszaniem paliw;
  • rozporządzeń dozorowych;
  • zasad funkcjonowania i udzielania koncesji;
  • obowiązkowych zapasów interwencyjnych ropy naftowej i produktów ropopochodnych w zakresie polityki energetycznej Polski;
  • infrastruktury znaków drogowych;
  • nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi;
  • zmian systemowych w zakresie wyłączenia paliw z podatku od sprzedaży detalicznej;
  • zmiany systemowego rozwiązania LOO we współpracy z KKDLOO.
Polska Izba Paliw Płynnych na bieżąco opiniuje i przesyła uwagi do szere¬gu aktów prawnych. Realizując cele statutowe oraz podejmując działania w związku z bieżącymi zagadnieniami istotnymi dla branży paliwowej, PIPP skierowała szereg wystąpień, apeli i stanowisk.

Realizacja celów statutowych obejmowała m.in.: Międzynarodowe Targi STACJA PALIW wraz ze spotkaniami towarzyszącymi; konkurs Złota Stacja; projekt Znak Złota Kropla; uruchomienie strefy logowania członków Izby na www.paliwa.pl; XIV Forum Dyskusyjne "O monitorowaniu i kontrolowaniu jakości paliw, biopaliw, LPG i CNG"; przyznanie statuetek ZŁOTY OKTAN w kategorii Dziennikarz i Firma; spotkania regionalne oraz spotkania branżowe; szkolenia; Jubileusz 25-lecia Izby; aktywizację działań zwiększających liczebność PIPP m.in. poprzez przedstawicielstwo Izby w Krakowie i przedstawiciel Izby w terenie. Polska Izba Paliw Płynnych: jest wydawcą miesięcznika branżowego "Paliwa Płynne"; prowadzi portale www.paliwa.pl,www.targi.paliwa.pl oraz www. zlotastacja.paliwa.pl; opracowuje Newsletter dla członków PIPP, Alert dla branży paliwowej, Newsletter LOO, Newsletter targowy, Newsletter Sekcji stacji franczyzowych PKN Orlen przy PIPP, Newsletter Bussines News. Biuro Izby popularyzuje stanowiska PIPP za pośrednictwem środków masowego przekazu, w tym przez stronę internetową Izby, newsletter, mailing, prasę i portale internetowe, radio i TV. Wg monitoringu mediów izbowy portal paliwa, pl jest pozycjonowana na pierwszym miejscu.

Następnie sprawozdanie za ww. okres odczytał Grzegorz Słaby, Przewod¬niczący Komisji Rewizyjnej. Na uwagę zasługuje tu m.in. wysoka ocena mediów Izby, z miesięcznikiem "Paliwa Płynne" na czele. Z kolei Stanisław Simiński, Przewodniczący Sądu Koleżeńskiego, powiadomił, że w ww. okresie nie wpłynęły wnioski o ukaranie żadnego z członków Izby.

Po stwierdzeniu prawidłowości zwołania i ważności Walnego Zgromadzenia oraz zdolności gremium do podejmowania uchwał przystąpiono do właściwej części ob¬rad. Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium dla organów Izby: Rady Izby, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego, a następnie dokonało wyboru Rafy Izby, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego na kadencję 2016-2020. Po ukonstytuowaniu się Rada Izby wybrała Halinę Pupacz do pełnienia funkcji Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Nowe władze Polskiej Izby Paliw Płynnych

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!