Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Nowy skład Rady Nadzorczej Elstar Oils

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
27-08-2007 05:37

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Elstar Oils powołało nową Radę Nadzorczą. W jej skład weszli Hubert Janiszewski, Ryszard Rusak, Rafał Mania, Adam Pawluk, Wojciech Drożdżał i Tomasz Pańczyszyn.

Jedynym nowym członkiem Rady Nadzorczej został Tomasz Pańczyszyn, od roku 2004 członek zarządu i dyrektor generalny Krajowej Izby Biopaliw, Kierownik ds. Funduszy Strukturalnych UE, Dyrektor Generalny i Członek Zarządu w Zarządzie Krajowym Związku Młodzieży Wiejskiej. W latach 2004-2006 dyrektor operacyjny w Roltour. Autor publikacji i wystąpień na temat rynku biopaliw, organizator konferencji tematycznych, kierownik projektów finansowanych ze środków strukturalnych UE.
Przewodniczącym Rady ponownie został Hubert Janiszewski. Ukończył on Szkołę Główną Planowania i Statystyki w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Ekonomiczną w Pradze. Posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych Politechniki Warszawskiej.

Karierę zawodową rozpoczął jako szef departamentu w PHZ Polserwis w Warszawie. Później pracował w UNIDO (United Nations Industrial Development Organisation) we Wiedniu. Po powrocie do kraju był wicedyrektorem departamentu w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą a następnie wiceprezydentem Agencji Inwestycji Zagranicznych i członkiem Zarządu polskiej firmy inwestycyjnej BVI. Później pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego HSBC Financial Services i dyrektora w Bankers Trust Corporation w Londynie.

Pełnił funkcję Członka Zarządu w Deutsche Bank Polska S.A. oraz Dyrektora w filii Deutsche Bank AG w Londynie.

Członek Rady Nadzorczej Deutsche Bank Polska, Netii, MCI, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Deutsche Bank PBC, oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej DB Securities i a także wiceprzewodniczący Polskiej Rady Biznesu.

Ponownie do RN został wybrany także Ryszard Rusak, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Zarządzania, który od marca 2000 r. pełni w Union Investment TFI funkcję prokurenta i doradcy inwestycyjnego.

Członkiem Eady Nadzorczej poprzedniej kadencji był również Rafał Mania. Posiada tytuł MBA nadany przez University of Montreal., od 1994 roku zawodowo związany z rynkiem kapitałowym. W latach 2001-2003 pracował w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Eureko w Londynie i Amsterdamie, gdzie był zaangażowany w proces łączenia podmiotów z grupy Eureko oraz w rozwój produktów. Był zastępcą dyrektora w dziale corporate finance. W latach 2000-2001 był członkiem zarządu PZU odpowiedzialnym za zarządzanie aktywami. Rafał Mania był zatrudniony jako dyrektor zarządzający w PKO BP SA. W latach 1999-2000 był dyrektorem Departamentu Nadzoru i Prywatyzacji w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie uczestniczył w procesie restrukturyzacji i prywatyzacji kilkuset przedsiębiorstw.

Kolejną kadencję w RN zasiadał będzie również Adam Pawluk, który jest prezesem Gdańskich Zakładów Elektronicznych Micronet oraz członkiem zarządu SSP Techno-Service w Gdańsku.

Ponownie członkiem RN został Wojciech Drożdżał, prowadzący kancelarię radcy prawnego.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP