Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Orlen: dobre relacje z inwestorami wpływają na wycenę spółki

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
24-05-2010 13:58

PKN Orlen uzyskał najlepsze oceny za jakość prowadzonej polityki informacyjnej i przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego w rankingu WarsawScan. W 2009 roku koncern zrealizował 232 spotkania z przedstawicielami zagranicznych i polskich funduszy/instytucji oraz analitykami. Zorganizowano także cztery konferencje prezentujące wyniki okresowe spółki, składające się z telekonferencji z przedstawicielami rynku kapitałowego oraz konferencji prasowej.

Zdaniem organizatorów badania, zdecydowana większość ankietowanych (91,8%) uznała, że przestrzeganie zasad ładu korporacyjnego i dobra komunikacja z inwestorami mogą wpłynąć na wycenę spółek, przy czym 47,5% uczestników badania uznało, że utrzymywanie wysokich standardów w tym zakresie może zwiększyć wycenę nawet o ponad 10%.
W badaniu udział wzięli analitycy i zarządzający aktywami reprezentujący krajowe domy maklerskie, fundusze inwestycyjne i emerytalne oraz instytucje zarządzające aktywami. Badaniem objęte zostało 60 spółek o największym udziale w obrotach GPW w roku 2009 r. Wyniki badania przeprowadzonego w oparciu o metodologię CitiScan wypracowanych przez londyńską agencję relacji inwestorskich Citigate Dewe Rogerson, opublikowała agencja NBS Public Relations.

Według Jacka Krawca, prezesa PKN Orlen, wyróżnienie jest cennym miernikiem skuteczności budowania zaufania inwestorów wobec spółki - Kluczowe jest zdobycie zaufania i przekonanie rynku, że sprawy firmy są w dobrych rękach. Ważne, aby inwestorzy i analitycy wiedzieli, że nawet w trudnej sytuacji spółka przedstawia rzetelnie i kompleksowo swoją sytuację, a zarząd jest partnerem z określonym planem działania i konsekwencją w realizacji. Nasza rzetelna polityka informacyjna przynosi efekty, ponieważ traktujemy ją jako element budowania wartości firmy – powiedział Krawiec.

W odpowiedzi na oczekiwania rynku zmieniono formę dedykowanych spotkań z polskimi inwestorami po wynikach kwartalnych z grupowych na indywidualne. Zrealizowano je po każdych wynikach kwartalnych podczas tzw. „Warsaw roadshow”. Przedstawiciele PKN Orlen wzięli też udział w 7 międzynarodowych konferencjach inwestorskich. Zorganizowano również tzw. „European roadshow” – szereg indywidualnych wizyt w kilku miastach będących siedzibami inwestorów europejskich.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP