Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Orlen po raz trzeci publikuje zintegrowany raport roczny

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
13-07-2017 11:57 |  aktualizacja: 13-07-2017 12:06
Orlen po raz trzeci publikuje zintegrowany raport roczny
fot. PTWP

Raport roczny grupy Orlen za 2016 rok trzeci raz z rzędu przygotowany został w formule zintegrowanej. W założeniu na on pokazywać relacje i zależności pomiędzy finansowymi oraz pozafinansowymi aspektami działalności grupy.

Celem jest prezentacja działalności koncernu, jego modelu biznesowego, strategii, procesu budowy wartości i wyników finansowych z perspektywy kluczowych grup interesariuszy. Aby ten cel skutecznie realizować, układ i treść publikacji opierają się na strukturze i wytycznych rekomendowanych przez Międzynarodową Radę Raportowania Zintegrowanego (IIRC - International Integrated Reporting Council) oraz wytycznych Globalnej Inicjatywy Raportowania (GRI - Global Reporting Initiative). Orlen zapewnia, że raport uwzględnia również kierunki najnowszego prawodawstwa unijnego w odniesieniu do ujawniania informacji niefinansowych oraz dotyczących różnorodności.
Do 2014 roku spółka publikowała osobno raporty roczne i raporty społecznej odpowiedzialności biznesu. Od chwili powstania PKN Orlen wydał czternaście raportów rocznych i dziesięć społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Od roku 2008 raporty CSR są sporządzane zgodnie z międzynarodowym standardem GRI. Do 2013 roku jako odrębne publikacje ukazywały się także raporty ekologiczne i środowiskowe (w sumie dziesięć raportów).

W sierpniu 2015 roku opublikowany został pierwszy raport zintegrowany PKN Orlen za 2014 rok.

Jednym z celów określonych w strategii CSR PKN Orlen jest dążenie koncernu do bycia postrzeganym jako lider odpowiedzialnego biznesu. W ramach realizacji tego celu firma zobowiązała się do wdrożenia szeregu inicjatyw i działań, w tym właśnie do wprowadzenia raportowania zintegrowanego. Tegoroczna publikacja została przygotowana po raz drugi dla całej grupy Orlen.

W ramach prac nad raportem dokonano kolejnej weryfikacji mapy interesariuszy grupy Orlen. W wyniku aktualizacji została dodana nowa, 19. grupa Interesariuszy: „Innowatorzy i startupy”. Za kluczowych interesariuszy zostali uznani pracownicy, akcjonariusze, klienci i Skarb Państwa.

Jak wynika z raportu, ponad jedną czwartą pracowników grupy Orlen (26 proc.) stanowią kobiety. 56 proc. zatrudnionych to pracownicy fizyczni, a 44 proc. - umysłowi. Natomiast pod względem wykształcenia największą grupę stanowią osoby z wykształceniem wyższym (39 proc.) oraz średnim (35 proc.). Pracownicy z wykształceniem zawodowym to jedynie 23 proc. zatrudnionych, a z podstawowym - 3 proc. zatrudnionych.

Na przestrzeni ostatniej dekady wskaźnik liczby wypadków w grupie diametralnie spadł, z ok. 4 do 1,3-1,4, aczkolwiek w ciągu ostatnich dwóch lat ponownie nieznacznie rósł, z 1,32 w roku 2014 do 1,34 rok później i 1,37 w roku 2016.

NA GIEŁDZIE


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

34 681 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

720 471 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 936 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP