PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Orlen: związkowcy Solino wcale nie chcą dialogu

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
09-12-2014 18:22
Orlen: związkowcy Solino wcale nie chcą dialogu

PKN zapewnia, że wbrew twierdzeniom związkowców Podziemny Magazyn Ropy i Paliw spełnia wszystkie niezbędne wymagania założone w Koncepcji Programowo-Przestrzennej magazynu

Fot. IKS Solino

Wszystkie próby organizowania spotkań z udziałem zarządu spółki IKS Solino, przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, wojewody czy przedstawicieli rady nadzorczej spółki kończyły się każdorazowo odmową podjęcia jakiegokolwiek dialogu ze strony organizacji związkowych - przekonuje PKN Orlen.

Płocki koncern odniósł się w ten sposób do zarzutów Jerzego Gawędy, przewodniczącego „Solidarności” w IKS Solino. - Reprezentanci ZZ Solino odmówili również udziału w specjalnie zorganizowanym spotkaniu reprezentacji związków zawodowych Grupy Orlen z przewodniczącą rady nadzorczej oraz zarządem PKN Orlen przy udziale Zdzisława Gawlika, sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - powiedziano nam w biurze prasowym koncernu. Zdaniem Orlenu postawa przewodniczących związków wyraźnie pokazuje, że interes pracowników spółki nie jest ich nadrzędnym celem.
Czytaj też: Związkowcy IKS Solino grożą zaostrzeniem protestu

Orlen podkreśla, że dotychczas wszystkie zobowiązania jakie zostały zaciągnięte w ramach Pakietu Socjalnego z 1996 roku zostały zrealizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zakres wymaganych inwestycji w środki trwałe został wykonany już w roku 2000. - Dokument jako nieaktualny i wypełniony w całości został wypowiedziany. Obecnie spółka prowadzi program inwestycyjny, który zakłada realizację szeregu zadań mających na celu dostosowanie do wymogów nowej ustawy o zapasach obowiązkowych, które zaczną obowiązywać z początkiem 2018 r. - informuje spółka.

PKN zapewnia, że wbrew twierdzeniom związkowców Podziemny Magazyn Ropy i Paliw spełnia wszystkie niezbędne wymagania założone w Koncepcji Programowo-Przestrzennej magazynu. Fakt ten potwierdzają także niezależne ekspertyzy jednostek naukowych - Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa (IV kwartał 2014 r.) i Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Górnictwa Surowców Chemicznych Chemkop z Krakowa. - Od początku funkcjonowania Podziemnego Magazynu Ropy i Paliw, tj. od roku 2002, przeprowadzono prawie 240 zatłoczeń i wytłoczeń paliw i ropy naftowej - dodaje biuro prasowe Orlenu.

- Jeśli chodzi o kontrolę NIK, na którą powołują się związkowcy, to wszystkie zasadne zalecenia zostały zrealizowane, przy czym istotne jest, że dotyczyły one kwestii organizacyjnych, a nie technicznych, jak twierdzą organizacje związkowe. Używanie sprawy kontroli NIK jako argumentu sugerującego nieprawidłowości techniczne jest nadużyciem - argumentuje właściciel IKS Solino.

Płocki koncern odpowiedział również na zarzuty Jerzego Gawędy, że apel 73 pracowników spółki do związków zawodowych o zakończenie protestu jest przykładem manipulacji czy wręcz mobbingu ze strony pracodawcy. - Inicjatywa przygotowania apelu wyszła bezpośrednio od samych pracowników. Twierdzenie sugerujące inny niż dobrowolny sposób gromadzenia podpisów jest fałszywe i stanowi próbę manipulowania przekazem medialnym - podkreśla Orlen.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP