PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Paweł Gricuk o finansowaniu inwestycji Petrolinvestu

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
17-12-2009 09:06
Paweł Gricuk o finansowaniu inwestycji Petrolinvestu

Trudno jest nam odnosić się do działań akcjonariuszy Spółki. Każdy z nich podejmuje swoje decyzje inwestycyjne. Chciałbym jednak Państwa zapewnić, że traktujemy wszystkich akcjonariuszy równo i nasze wysiłki są nakierowane na realizację długoterminowego celu, jakim jest uzyskanie wszelkich niezbędnych warunków dla osiągnięcia takiej wyceny Spółki, która odzwierciedla wartość zasobów na naszych koncesjach. Krótko mówiąc - nie ma żadnych przesłanek do przeceny akcji Petrolinvestu - pisze w liście otwartym do akcjonariuszy prezes Petrolinvestu Paweł Gricuk.

Według prezesa w roku 2009, strategia Petrolinvestu była skierowana na zapewnieniu spółce dostępu do "know how" oraz zapewnienia finansowania na lata 2009 - 2011.
- W obliczu bardzo trudnej sytuacji na rynkach kapitałowych, która boleśnie dotknęła wszystkie spółki poszukiwawcze na świecie, a w szczególności te bez ustabilizowanej produkcji, zapewniliśmy Petrolinvestowi finansowanie z Global Emerging Markets Global Yield Fund, które stanowiło zabezpieczenie płynności spółki, w obliczu dużej zmienności na rynkach finansowych. Zamknęliśmy finansowanie z grupą pięciu polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych na sumę 51 mln PLN. Podpisaliśmy również umowę o strategicznej współpracy z PGNiG SA, która zapewnia Petrolinvestowi wsparcie operacyjne na koncesjach w Kazachstanie - wylicza Paweł Gricuk.

Obecnie spólka finalizuje rozmowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. - Jest dla mnie źródłem prawdziwej satysfakcji, że proces due dilligence przeszliśmy z sukcesem. W chwili obecnej kończymy prace nad ustrukturyzowaniem zaangażowania EBORw finansowanie naszych prac. Podobnie jak wszyscy akcjonariusze, z niecierpliwością wyczekujemy finału tych prac i zawarcia odpowiednich umów, niemniej jednak rozumiemy, i prosimy również Państwa o zrozumienie, że procedury i praktyka działania EBOR ze względu na multilateralny charakter tej instytucji, są daleko bardziej głębokie, niż jakiegokolwiek innego inwestora finansowego - zaznacza Gricuk.

- Kończymy także prace nad dokumentacją, dotyczącą zaangażowania inwestorów amerykańskich w program emisji obligacji zamiennych na akcje. Spodziewamy się, że podpisanie odpowiednich umów może nastąpić w naprawdę krótkim czasie - zapewnia prezes Petrolinvestu.

Równolegle do umowy zawartej z PGNIG S.A., spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z innymi, potencjalnymi partnerami strategicznymi. - Uruchomienie zapowiadanego finansowania, oraz współpracy strategicznej z PGNIG lub/i innym partnerem strategicznym, pozwoli na znaczne przyspieszenie prac na terenie posiadanych przez nas koncesji w Kazachstanie (szczególnie - koncesji OTG) i doprowadzi, w krótkim czasie, do uzyskania przemysłowego przypływu ropy naftowej na Koblandach i Szyrak, a niewykluczone - że również na kolejnych strukturach na tej koncesji - informuje prezes spółki.

NA GIEŁDZIE

Petrolinvest SA [OIL]

kurs:

9.03 PLN -0.12 (-1.31%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 745 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP