Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Petrobaltic zmienia nazwę na Lotos Petrobaltic

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
24-03-2010 10:51

Lotos Petrobaltic - tak będzie brzmiała nowa nazwa Przedsiębiorstwa Poszukiwań i Eksploatacji Złóż Ropy i Gazu „Petrobaltic”. Uchwała o zmianie nazwy została podjęta 22 marca 2010r. przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Spółki. Zmiana nazwy nastąpi z dniem zarejestrowania jej w Krajowym Rejestrze Sądowym.

– Decydując o przyjęciu nazwy Lotos Petrobaltic wykorzystujemy synergię wizerunkową w budowaniu wartości Grupy Kapitałowej Lotos. Związanie spółki wydobywczej o tak dużym potencjale bezpośrednio z marką Lotos oznacza zakończenie rozpoczętej w 2005 roku konsolidacji obu podmiotów. W Systemie Identyfikacji Wizualnej Grupy Kapitałowej Lotos przyjęta została zasada budowania wizerunku w oparciu o nadrzędną markę. Celem systemu jest budowa i utrwalanie wizerunku marki w świadomości odbiorców oraz wzmocnienie tożsamości profesjonalnie zarządzanego, stawiającego na jakość i innowacyjność koncernu. Budowa silnej marki jest jednym z najważniejszych celów strategicznych – powiedziała Anna Goliszewska, dyrektor biura zarządzania marką Grupy Lotos.
Znaczenie budowania silnej marki i wzrost jej wartości potwierdzają badania rynkowe. W opublikowanym w 2009 roku przez dziennik Rzeczpospolita rankingu 330 najcenniejszych marek polskich wartość marki Lotos wyniosła 614,9 mln zł i wzrosła od 2004 roku o 281%

W lutym 2005 r. Grupa Lotos nabyła od Nafty Polskiej 69 proc. akcji Petrobalticu. Spółka ta posiada wyłączną koncesję na poszukiwanie i eksploatację złóż węglowodorów w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego.

Lotos Petrobaltic operuje na polskim obszarze morskim obejmującym ok. 29 tys. km2. Koncesje Petrobalticu na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż kopalin obejmują 8 obszarów o łącznej powierzchni ponad 8 tys. km2, leżących głównie we wschodniej części obszaru morskiego RP. Spółka ma też koncesje na wydobywanie kopalin ze złóż B3, B4, B6, B8 i B23. Aktualnie eksploatowane jest złoże ropy naftowej B3, a na złożu B8 prowadzone są przygotowania do eksploatacji.

Lotos Petrobaltic posiada Grupę Kapitałową, zrzeszającą 5 spółek zależnych i stowarzyszonych. Lotos Exploration & Production Norge AS ma zapewnić grupie kapitałowej dostęp do ropy naftowej znajdującej się na norweskim szelfie Morza Północnego i Morza Norweskiego. Lotos Petrobaltic jest też udziałowcem spółki AB Geonafta, która działa w litewskim sektorze naftowym, spółki Miliana Shipping Company Ltd świadczącej usługi magazynowania i transportu ropy naftowej, asysty ratowniczej i przeciwrozlewowej oraz prac geotechnicznych, spółki Aphrodite Offshore Services N.V. prowadzącej działalność armatorską; a także spółki Energobaltic zajmującej się produkcją i sprzedażą energii elektrycznej, energii cieplnej, gazu płynnego LPG oraz kondensatu gazu naturalnego.

NA GIEŁDZIE

Grupa Lotos SA [LTS]

kurs:

38.64 PLN 0.58 (1.52%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP