Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Porozumienie Orlenu i UDT

Autor: wnp.pl (PA)
17-12-2014 13:36
Porozumienie Orlenu i UDT

Orlen zakłada, że dbałość o niezawodność procesów utrzymania i eksploatacji aktywów produkcyjnych w Płocku pozwoli na stopniowe wydłużanie cyklów międzyremontowych, optymalizację czasu pracy instalacji, a przede wszystkim na minimalizację ryzyka związanego z ich eksploatacją

Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

PKN Orlen i Urząd Dozoru Technicznego (UDT) porozumieli się w sprawie wspólnych działań na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa technicznego instalacji produkcyjnych eksploatowanych przez płocki koncern - podała spółka w komunikacie.

Orlen zakłada, że dbałość o niezawodność procesów utrzymania i eksploatacji aktywów produkcyjnych w Płocku pozwoli na stopniowe wydłużanie cyklów międzyremontowych, optymalizację czasu pracy instalacji, a przede wszystkim na minimalizację ryzyka związanego z ich eksploatacją.
Od kilku miesięcy koncern w porozumieniu z UDT pracuje nad wdrożeniem programu RBI (Risk Based Inspection), opartego o wymagania branżowego amerykańskiego instytutu API (American Petroleum Institute). System oparty jest o wyniki ilościowej analizy ryzyka rozumianego jako iloczyn prawdopodobieństwa wystąpienia zdarzenia i wartości skutków z niego wynikających. Szeroki zespół danych umożliwia precyzyjne zaplanowanie kolejnego terminu i zakresu koniecznego badania technicznego, wskazując urządzenia instalacji, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Dotychczasowa strategia prowadzenia przeglądów i badań instalacji PKN Orlen wynikała z częstotliwości inspekcji technicznych prowadzonych przez UDT w oparciu o tradycyjne metody badań, wynikające z przepisów krajowych wprowadzonych rozporządzeniami ministra gospodarki.

- Dzisiejsze porozumienie to kolejny, bardzo istotny krok potwierdzający naszą determinację jeżeli chodzi o dążenie do doskonałości operacyjnej. Nasz partner posiada ogromne kompetencje i doświadczenie w zakresie badań i analiz ryzyka urządzeń technicznych, dlatego nie mam wątpliwości, że wspólne działanie oparte m.in. na wymianie informacji technicznych, testach niezawodności czy szkoleniach, przyczynią się do poprawy kluczowych wskaźników efektywnościowych w obszarze produkcji przy jednoczesnej dbałości o jak najwyższe bezpieczeństwo w warstwie procesowej - podkreśla Krystian Pater, członek zarządu PKN Orlen ds. produkcji.

- Zacieśnienie współpracy z PKN Orlen w obszarze bezpieczeństwa technicznego to wyraz nowej jakości w relacjach z naszymi kluczowymi klientami, która pozwoli w sposób bardziej świadomy realizować procesy inspekcyjne w firmie. Jestem przekonany, że to kompleksowe podejście, oparte o wymianę doświadczeń inspektorów i pracowników firmy pozwoli na realną analizę potencjalnego ryzyka związanego z eksploatacją instalacji i w konsekwencji spowoduje wzrost efektywności procesów biznesowych koncernu - mówi Przemysław Ligenza, wiceprezes UDT.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 964 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP