Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Prokom gwarantuje pozyskanie 200 mln zł dla Petrolinvestu

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
03-01-2011 20:49

Petrolinvest poinformował o podpisaniu przez Prokom Investments, dominującego akcjonariusza Spółki, aneksu z dnia 31 grudnia 2010 roku do umowy pomiędzy spółką a Prokom określającej zasady współpracy w zakresie pozyskiwania finansowania dla spółki z dnia 20 marca 2009 roku. Na mocy aneksu Prokom zobowiązał się do pozyskania w okresie kolejnych 18 miesięcy finansowania do wysokości 200 mln złotych.

Finansowanie będzie udzielane spółce przez Prokom lub podmioty trzecie wskazane przez Prokom na podstawie umów pożyczek lub innych umów o podobnym charakterze na warunkach rynkowych z możliwością konwersji na kapitał własny spółki, lub też jako bezpośrednia inwestycja kapitałowa w akcje spółki.
Żądanie konwersji całości lub części finansowania na kapitał własny spółki realizowane będzie w drodze emisji nowych akcji po cenie emisyjnej równej średniej arytmetycznej cen zamknięcia ze 180 dni notowań akcji spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie poprzedzających datę zgłoszenia żądania lub, wedle wyboru podmiotu finansującego, po cenie emisyjnej równej cenie zamknięcia notowań akcji spółki na GPW z dnia poprzedzającego datę zgłoszenia żądania, przy czym cena emisyjna nie może być niższa od ceny nominalnej akcji, tj. 10 złotych.

W przypadku spowodowania przez Prokom udzielenia finansowania przez inny niż Prokom podmiot finansujący, Prokom należne będzie od spółki wynagrodzenie w wysokości netto 2% od wartości tak udzielonego finansowania.

Zarząd Petrolinvestu informuje również, że łączna wartość finansowania zainwestowana w spółkę przez Prokom lub podmioty przez niego wskazane przekroczyła od początku 2010 roku kwotę 262 mln złotych, w tym finansowanie przez podmioty wskazane przez Prokom w ramach realizacji ww. umowy o pozyskanie finansowania przekroczyło kwotę 68 mln złotych, z czego kwota 35,8 mln złotych została bezpośrednio przeznaczona na zmniejszenie zadłużenia kredytowego spółki w grudniu 2010 roku.

Spółka zwraca przy tym uwagę, że przeszło 60 mln złotych z powyższego finansowania zostało pozyskane przy możliwości konwersji na akcje po cenie emisyjnej 10 złotych za akcję, to jest wyższej niż ich cena na GPW, co wskazuje na wiarę inwestorów w powodzenie realizowanych przez spółkę projektów.

Udostępnione przez Prokom oraz podmioty przez niego wskazane finansowanie wykorzystane zostało głównie na zmniejszenie zadłużenia Grupy Petrolinvest oraz realizację projektu poszukiwawczo-wydobywczego w Kazachstanie, stanowiąc jednocześnie istotne źródło finansowania całej działalności spółki w 2010 roku.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Petrolinvest SA [OIL]

kurs:

9.48 PLN 0.13 (1.39%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP