PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rafineria Nafty Jedlicze zbyła udziały w spółce Raf-Ekologia

Autor: wnp.pl (Tomasz Cukiernik)
31-12-2008 14:31

30 grudnia 2008 r. Rafineria Nafty Jedlicze SA z siedzibą w Jedliczu zawarła ze spółką MO-BRUK J. Mokrzycki Sp. K z siedzibą w miejscowości Korzenna, pow. nowosądecki umowę sprzedaży udziałów spółki Raf-Ekologia Sp. z o.o. z siedzibą w Jedliczu.

W wyniku zawarcia umowy MO-BRUK nabył od spółki Rafineria Jedlicze 6362 udziały Raf-Ekologia o wartości nominalnej 100 zł każdy udział, czyli o łącznej wartości nominalnej 636 200 zł, stanowiących 92,7 proc. kapitału zakładowego spółki Raf-Ekologia i 92,7 proc. głosów na Zgromadzeniu Wspólników spółki Raf-Ekologia, za cenę 1,5 mln zł.
Zapłata ceny sprzedaży przez MO-BRUK została dokonana w formie gotówki w dniu poprzedzającym transakcję. Przeniesienie własności udziałów Raf-Ekologia na MO-BRUK nastąpiło z chwilą podpisania umowy. W wyniku realizacji transakcji Rafineria Jedlicze nie będzie posiadała żadnych udziałów w kapitale zakładowym Raf-Ekologia.

Dodatkowo 30 grudnia 2008 r. Rafineria Jedlicze podpisała z MO-BRUK umowę zbycia aktywów w oparciu o które – na podstawie umowy dzierżawy - funkcjonuje spółka Raf-Ekologia, stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa Rafinerii Jedlicze.

Podstawowa działalność Rafinerii Jedlicze obejmuje regenerację i skup olejów przepracowanych, produkcję i sprzedaż olejów opałowych, produkcję olejów bazowych z regeneracji oraz produkcję rozpuszczalników organicznych.

Raf-Ekologia zajmuje się świadczeniem usług termicznej utylizacji odpadów.

MO-BRUK zajmuje się szeroko rozumianą gospodarką odpadami przemysłowymi, w tym prowadzeniem składowisk odpadów, odzysk i recykling odpadów, produkcją paliw alternatywnych.

PKN Orlen SA posiada 75 proc. udziałów w kapitale zakładowym Rafinerii Jedlicze.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP