Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Rafineria Trzebinia bez hipotek

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
08-02-2008 12:31

Sąd Okręgowy w Krakowie uchylił hipoteki na nieruchomościach Rafinerii Trzebinia, stanowiące bezpodstawne zabezpieczenie na rzecz Izby Celnej w Krakowie - poinformowała spółka w komunikacie.

Wyrok sądu zapadł po apelacji spółki i pozwala uchylić hipoteki na zabezpieczenie spornych zaległości w podatku akcyzowym za 2004 rok.
Wpisy hipotek przymusowych na nieruchomościach Rafinerii Trzebinia dokonane zostały decyzją Dyrektora Izby Celnej w lipcu 2007 roku. Łączna wartość hipotek wynosiła ok. 100,7 mln zł. Spółka odwołała się od tej decyzji do sądu, który stwierdził niesłuszność tej decyzji. Na mocy wyroku majątek rafinerii został uwolniony od obciążeń hipotecznych.

To kolejna decyzja prawna, która potwierdza prawidłowość funkcjonowania spółki i pozwala jej odzyskiwać stabilność po długim okresie działania w sytuacji sporów prawnych. W marcu 2007 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów umorzył postępowanie administracyjne wszczęte przeciwko Rafinerii Trzebinia jako pierwszemu producentowi biopaliw w Polsce.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wniósł o nałożenie na spółkę kary pieniężnej w związku z bezpodstawnym zarzutem naruszenia warunków koncesji na wytwarzanie paliw ciekłych, tj. wprowadzania do obrotu paliw zawierających powyżej 5 proc. biokomponentów.

Z kolei w grudniu 2007 r. decyzją Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej zakończona została, trwająca prawie trzy lata, kontrola skarbowa rzetelności deklarowanych przez spółkę podstaw podatkowych oraz prawidłowości wyliczania i wypłacania podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego za 2002 rok.

Nadal trwa postępowanie kontrolne za lata 2003-2004. Również w tej kwestii zarząd Rafinerii Trzebinia podtrzymuje swoje stanowisko w zakresie zgodności z prawem rozliczeń podatkowych.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP