PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Raport roczny Lotosu tylko w internecie

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
18-04-2011 14:11

Grupa Lotos opublikowała Raport Roczny za 2010 r. Prezentuje on kompleksowo wyniki, podejście do zarządzania oraz plany w ekonomicznym, społecznym i środowiskowym wymiarze działalności koncernu. Ponownie jest on dostępny tylko w wersji elektronicznej.

Raport nosi tytuł „Dekada rozwoju”. Odnosi się on do dwóch horyzontów czasowych: historycznego – podsumowującego kamienie milowe rozwoju koncernu ostatnich lat oraz przyszłości – poprzez ukazanie priorytetów działalności po zakończeniu największego projektu inwestycyjnego w polskiej gospodarce, tj. Programu 10+.
- Przejrzysta komunikacja stanowi istotny czynnik przewagi konkurencyjnej koncernu. Buduje zaufanie do spółki, która jest otwarta na potrzeby informacyjne swojego otoczenia. Dzięki zmienionej formule raportowania dajemy wyraz odpowiedzialności w działalności biznesowej i społecznej, a także innowacyjności w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Naszym celem jest dostarczenie maksimum wiedzy na temat firmy, przy jednoczesnym zastosowaniu uznanych na świecie, obiektywnych standardów sprawozdawczości. Jestem przekonany, że jest to działanie przyczyniające się do wzrostu wartości dla akcjonariuszy i inwestorów, co ma szczególne znaczenie wobec ponownego uwzględnienia akcji spółki w RESPECT Index na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – powiedział Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos S.A.

Ideą przewodnią Raportu jest odpowiedzialne dążenie do realizacji jasno określonych celów. Rok 2010 był ostatnim, w którym spółka realizowała Program 10+. Wszystkie działania koncernu były w tym okresie podporządkowane pomyślnemu zakończeniu inwestycji oraz przygotowaniu do optymalnego wykorzystania potencjału powstałego w wyniku jego realizacji. Koniec 2010 r. przyniósł także ogłoszenie nowej strategii biznesowej spółki na lata 2011–2015 wraz z kierunkami rozwoju do roku 2020. Raport stanowi podsumowanie wyników osiągniętych w tym przełomowym momencie.

Raport Roczny 2010 jest już drugą publikacją koncernu stanowiącą wciąż rzadki w Polsce przykład publikacji integrującej obszar finansowy oraz pozafinansowy. Raport zawiera skonsolidowane sprawozdanie finansowe wraz z opinią biegłego rewidenta przygotowane zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej oraz skonsolidowane sprawozdanie pozafinansowe przygotowane zgodnie z Ramowymi wytycznymi raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju Global Reporting Initiative (wersja G3 GRI).

Raport Roczny 2010 „Dekada rozwoju” dostępny jest na stronie www.raportroczny.lotos.pl oraz w internetowym portalu spółki. W trosce o środowisko naturalne Raport dostępny jest wyłącznie w wersji elektronicznej. To już trzeci e-raport Grupy Lotos. Z roku na rok rośnie dostępność i liczba czytelników internetowego raportu rocznego spółki. Tylko od czasu ostatniej publikacji raportu, w czerwcu 2010 r., zapoznało się z nim ponad 12 tys. czytelników.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

Grupa Lotos SA [LTS]

kurs:

38.00 PLN -0.58 (-1.50%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 969 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP