Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Spory zbiorowe w PKN Orlen zakończone

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
08-04-2009 13:47
Spory zbiorowe w PKN Orlen zakończone

Ponad miesięczne negocjacje i w efekcie podpisanie dwóch porozumień zakończyło dwa spory zbiorowe wszczęte przez Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Kapitałowej PKN Orlen - poinformowała spółka.

Spory zbiorowe prowadzone przez MZZPRC od 2 marca tego roku dotyczyły braku osiągnięcia porozumienia płacowego w 2009 r. oraz harmonogramu czasu pracy.
W trakcie rokowań strona związkowa odstąpiła od pierwotnych żądań określających wskaźnik wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na poziomie 10 proc.

- Aktualna sytuacja makroekonomiczna oraz wnioski płynące z analiz przedłożonych związkowi w trakcie negocjacji, skłoniły MZZPRC do zawarcia porozumienia określającego przyrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w roku 2009 na poziomie 0 proc. - informuje spółka.

Na początku marca bieżącego roku takie porozumienie zawarto z dziewięcioma innymi związkami zawodowymi działającymi w koncernie. Na ich mocy Orlen zobowiązał się do wypłat pracownikom jednorazowych nagród o łącznej wartości 5 500 zł na osobę.

W drugim z zawartych porozumień pracodawca i związek zawodowy pracowników ruchu ciągłego zobowiązali się, że obie strony będą pracować na stworzeniem dla zakładu produkcyjnego w Płocku nowego, satysfakcjonującego obydwie strony rozkładu czasu pracy.

Ma on uwzględniać obecnie wiążące zasady planowania czasu pracy oraz możliwości ekonomiczne spółki. W ramach realizacji wzajemnych zobowiązań prowadzone będą wspólne prace nad stworzeniem i wdrożeniem rozkładu czasu pracy, który usatysfakcjonuje obie strony.

Poza porozumieniem ustalono również, że od 1 maja do momentu wprowadzenia nowych rozwiązań w zakładzie w Płocku wdrożony zostanie tymczasowy rozkład w pięciobrygadowej organizacji czasu pracy, będący zmodyfikowaną przez pracodawcę wersją propozycji przedstawionej przez MZZPRC.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP