Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Szef PERN o planowanych inwestycjach spółki

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
12-09-2016 13:43
Szef PERN o planowanych inwestycjach spółki

Dostosowanie naszej organizacji do zmieniającego się otoczenia i rosnących wymagań rynku to zwykła konieczność - mówi prezes PERN Igor Wasilewski

Fot. mat. pras. PERN

Prezes PERN Igor Wasilewski wyjaśnia w rozmowie z wnp.pl co jest powodem tak znaczącej, sięgającej 800 mln zł, różnicy pomiędzy planowanymi nakładami inwestycyjnymi spółki w poprzedniej i aktualnej wersji strategii firmy.

W poprzedniej wersji strategii PERN na lata 2015-2020 planowane nakłady inwestycyjne szacowane były na 1,3 mld zł. W aktualnej strategii to już jedynie 0,5 mld zł. Z czego wynika ta różnica?

- Kwota przeznaczona na planowane inwestycje, którą podała spółka - czyli 0,5 mld zł - ma bardzo konkretne przeznaczenie, pod konkretne projekty, które zostaną zrealizowane do 2020 roku. Naturalnie strategia PERN bierze pod uwagę również inne, mniej zaawansowane projekty, które powiększyłyby wysokość nakładów inwestycyjnych do 2020 roku. Ich realizacja wymaga jednak jeszcze zbyt wielu analiz, negocjacji oraz różnych uzgodnień, aby przekazywać na temat informacje.

Które inwestycje są dla firmy najistotniejsze z punktu widzenia operacyjnego: przedłużanie rurociągów produktowych, zwiększenie pojemności rurociągu północnego, drugi etap terminalu naftowego w Gdańsku?

- Celem nadrzędnym PERN jest zapewnienie bezpiecznych i stabilnych dostaw surowca dla polskiej gospodarki. W tym kontekście kluczowe inwestycje, które planuje spółka dotyczą dostosowania  infrastruktury PERN do potrzeb polskich rafinerii i zmieniającego się otoczenia zewnętrznego: nowych kierunków dostaw, nowych gatunków ropy naftowej itd. Do tych najważniejszych inwestycji zaliczyłbym przede wszystkim budowę nowych pojemności na ropę naftową, budowę II etapu Terminalu Naftowego w Gdańsku, zwiększenie przepustowości Rurociągu Pomorskiego oraz wprowadzenie nowych usług, np. blendowania. 

Dlaczego PERN zamierza zmienić strukturę organizacyjną i na czym te zmiany mają polegać? 

- Dostosowanie  naszej organizacji do zmieniającego się otoczenia i rosnących wymagań rynku to zwykła konieczność. Nasi klienci oczekują po prostu szybszej reakcji na swoje potrzeby, obniżenia kosztów usług, poprawy jakości obsługi i wszechstronnej biznesowej współpracy. Na te oczekiwania odpowiada nowy regulamin organizacyjny: ogranicza przewymiarowaną sieć powiązań proceduralnych, spłaszcza i upraszcza strukturę. Zmniejszy się liczba jednostek, komórek organizacyjnych, a co za tym idzie - stanowisk dyrektorskich i kierowniczych. W ten sposób poprawimy efektywność procesów, lepiej wykorzystamy nasze zasoby, usprawnimy komunikację i zoptymalizujemy funkcjonowanie firmy.
Podobał się artykuł? Podziel się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


36 682 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP