XVI Europejski Kongres Gospodarczy

Transform today, change tomorrow. Transformacja dla przyszłości.

7-9 MAJA 2024 • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH

  • 18 dni
  • 20 godz
  • 40 min
  • 54 sek

Wielkogabarytowe elementy przejadą przez Płock do PKN Orlen

Wielkogabarytowe elementy przejadą przez Płock do PKN Orlen
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Specjalny ładunek wielkogabarytowych elementów, które posłużą do modernizacji instalacji destylacji rurowo wieżowej (DRW) III w PKN Orlen przejedzie przez Płock w nocy z czwartku na piątek. Cała operacja planowana jest na ok. 7 godzin.

Według Urzędu Miasta Płocka, z uwagi na przejazd pojazdów z ładunkiem ponadnormatywnym, utrudnienia w ruchu samochodowym wystąpią w rejonie ulic: Targowa, Bielska, Gwardii Ludowej, Łukasiewicza i Długa. Przejazd planowany jest od godz. 22. w czwartek do godz. 5. w piątek.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe PKN Orlen, planowany transport "związany jest z dostawą elementów nowej kolumny próżniowej, która zostanie zainstalowana podczas zaplanowanej w tym roku modernizacji instalacji DRW III".

"Jej unowocześnienie umożliwi poprawę efektywności przerobu (ropy naftowej - PAP) w celu zwiększenia uzysku produktów wysokomarżowych, służących między innymi do produkcji olejów na instalacjach hydroodsiarczania olejów napędowych i hydrokrakingu" - podkreślił płocki koncern. PKN Orlen przypomniał, że instalacja DRW III, znajdująca się w części rafineryjnej zakładu głównego spółki, służy do rozdziału ropy naftowej na różnego typu frakcje w kolumnach destylacyjnych.

W czerwcu 2016 r. umowę na wykonanie modernizacji instalacji DRW III zawarło z PKN Orlen konsorcjum, w skład którego wchodzą spółki: Biproraf - lider konsorcjum oraz Mostostal Płock i Technik Polska. Wartość kontraktu, obejmującego zaprojektowanie i wykonanie wszelkich usług, dostaw i robót budowlano-montażowych w formule "pod klucz", to 72 mln zł.

Dostawą wielkogabarytowych elementów z Mostostalu Płock do PKN Orlen zajmie się specjalistyczna spółka Tomexo-Transport. Do przewozu elementów o szerokości ponad 8,5 m wykorzystane zostaną 7-osiowe zestawy niskopodwoziowe. "Przewożony ładunek ze względu na swe wymiary i wagę wymaga odpowiedniego posadowienia, zamocowania i zabezpieczenia na naczepie. Do całej operacji przygotowujemy się już od kilku miesięcy" - wyjaśnił Tomasz Wochowski, prezes Tomexo-Transport.

Spółka ta realizowała wcześniej m.in. dostawę zbiorników z Belgii do włocławskiego Anwilu z grupy PKN Orlen dla tamtejszej instalacji kwasu tereftalowego - PTA, a także transporty turbin wiatrowych z Niemiec do Mołdawii oraz ich elementów z Danii do Irlandii Płn., a także z Niemiec do Hiszpanii - w obu przypadkach były to transporty kombinowane, z wykorzystaniem statków.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wielkogabarytowe elementy przejadą przez Płock do PKN Orlen

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!