PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Wiesław Prugar nowym prezesem OPPPW

Autor: wnp.pl (PA)
27-11-2014 09:45
Wiesław Prugar nowym prezesem OPPPW

Wiesław Prugar był jednym z inicjatorów powołania organizacji i przez lata odgrywał w niej wiodącą rolę, angażując się w sprawy strategiczne dla branży upstream w Polsce jako prezes (w latach 2010-2013) i członek zarządu

Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Walne Zgromadzenie Członków Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego (OPPPW) przyjęło zmiany w statucie organizacji, które skutkują jej otwarciem także na firmy współpracujące z operatorami poszukującymi gazu z polskich łupków. Do tej pory OPPPW mogła zrzeszać tylko właścicieli koncesji.

Oprócz tego, w związku z ustąpieniem ze stanowiska prezesa OPPPW Kamlesha Parmara, zarządzającego spółką 3Legs Resources, zarząd organizacji wybrał dziś również na nowego prezesa Wiesława Prugara ze spółki Orlen Upstream. Wiesław Prugar był jednym z inicjatorów powołania organizacji i przez lata odgrywał w niej wiodącą rolę, angażując się w sprawy strategiczne dla branży upstream w Polsce jako prezes (w latach 2010-2013) i członek zarządu.
OPPPW powstała w 2010 roku i jest obecnie największą organizacją branży poszukiwawczo-wydobywczej w Polsce - zrzesza 13 firm z sektora naftowego i gazu ziemnego, które prowadzą działalność w zakresie poszukiwania, rozpoznawania i wydobycia węglowodorów. Zgodnie z dotychczasowym statutem, członkiem OPPPW mógł być pracodawca posiadający prawo do koncesji lub podmiot stowarzyszony z takim przedsiębiorcą. Mając na uwadze dalszy rozwój organizacji i umocnienie pozycji branży poszukiwawczo-wydobywczej w dialogu społecznym, Walne Zgromadzenie Członków podjęło decyzję o zmianie statutu. Od dziś o przyjęcie do OPPPW mogą starać się również firmy dostarczające operatorom usługi operacyjne lub techniczne. Finalna decyzja o przyjęciu w poczet członków leży w kompetencji zarządu.

- Cele, które stawialiśmy sobie w czerwcu 2010 roku, powołując do życia Organizację Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo-Wydobywczego, nie zmieniły się. Nadal chcemy być partnerem dla strony rządowej w różnych procesach dotyczących sektora naftowego. Uczestniczymy w dialogu społecznym, dostarczając rzetelnych informacji na temat stosowanych w poszukiwaniach i wydobyciu technologii. Staramy się tworzyć dobre warunki do współpracy pomiędzy zrzeszonymi firmami w zakresie wymiany doświadczeń operacyjnych. Cieszy mnie fakt, że mimo zmian zachodzących na krajowym rynku upstream OPPPW zyskuje nowych członków, a dzięki relacjom z instytucjami ustawodawczymi i regulacyjnymi ma realny wpływ na rozwój branży poszukiwawczo-wydobywczej w Polsce. Mam nadzieję, że planowane otwarcie na nowych członków przyczyni się do dalszego rozwoju organizacji - zapowiedział Wiesław Prugar.

Obecnie w skład zarządu OPPPW wchodzą: Paweł Chałupka (San Leon Energy), Wiesław Prugar (ORLEN Upstream), Malcolm Rice-Jones (ConocoPhilips) oraz Troy Wagner (BNK Polska).

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 745 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP