Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zarząd Petrolinvestu pożegnał się z akcjonariuszami

Autor: wnp.pl (Marcin Szczepański)
09-06-2010 22:03
Zarząd Petrolinvestu pożegnał się z akcjonariuszami

- Dzisiaj, jako członkowie zarządu spółki Petrolinvest, zawiadomiliśmy przewodniczącego Rady Nadzorczej pana Ryszarda Krauze o rezygnacji z ubiegania się o wybór do zarządu Petrolinvestu w następnej kadencji, uznając, iż wraz z upływem obecnej kadencji wypełniliśmy zadania, które na siebie przyjęliśmy cztery lata temu - uruchomienia i zagwarantowania finansowania projektu poszukiwawczo-wydobywczego - zapisali w liście do akcjonariuszy prezes i wiceprezes Petrolinvestu Paweł Gricuk i Marcin Balicki.

- Przez ostatnie cztery lata Petrolinvest doprowadził do udokumentowania i odkrycia zasobów ropy naftowej i gazu ziemnego na dwóch największych koncesjach w Kazachstanie: OTG i EmbaYugNeft. Potencjalna wartość realizowanego projektu została oszacowana w ubiegłym roku przez niezależnego audytora, z uwzględnieniem ryzyk dalszej działalności poszukiwawczej i inwestycyjnej, na niemal 3 miliardy dolarów, co kilkunastokrotnie przekracza obecną kapitalizację spółki - kontynuują autorzy listu
- Oczywiście nie uniknęliśmy porażek, związanych jednak z naturalnym ryzykiem poszukiwania ropy naftowej. Koncesje w Rosji okazały się mało perspektywiczne i drogie w utrzymaniu - przyznają Paweł Gricuk i Marcin Balicki. - W rezultacie, postanowiliśmy zakończyć prace inwestycyjne w Rosyjskiej Republice Komi. Prace na koncesji Profit w Kazachstanie nie okazały się tak efektywne, jak pierwotnie zakładaliśmy i trwają prace nad jej sprzedażą inwestorom chińskim - dodają.

- Uzyskanie stabilnego zaplecza finansowego dla spółki było w tym okresie jeszcze większym wyzwaniem. W maju 2008 roku zdecydowaliśmy o podjęciu prac i starań o zaangażowanie w Projekt Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Po długim procesie due-diligence, Rada Dyrektorów EBOiR podjęła decyzję o udzieleniu finansowania na 50 milionów dolarów. Jest to pierwsza decyzja w historii EBOiR o inwestycji w spółkę poszukiwawczą. Jesteśmy dumni z osiągniętego sukcesu i wynegocjowanych z EBOiR warunków. Sądzimy, że wszyscy inwestorzy rozumieją, że zaangażowanie takiego partnera jak EBOiR to znacznie więcej niż środki finansowe, wykładane na realizację projektu - czytamy dalej.

- Po wielu miesiącach pracy nad wytyczeniem strategicznego kierunku dla spółki, nie tylko udało się osiągnąć zamierzony cel, ale wręcz spektrum możliwości uległo zasadniczemu poszerzeniu. Uważamy, że sytuacja, w której spółka może wybierać między różnymi kierunkami dalszego rozwoju jest sytuacją jednoznacznie korzystną i komfortową - podsumowują członkowie zarządu Petroilnvestu.

NA GIEŁDZIE

Petrolinvest SA [OIL]

kurs:

9.78 PLN 0.43 (4.60%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP