Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zarząd Trzebini dogadał się ze związkami zawodowymi

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
19-11-2008 15:46
Zarząd Trzebini dogadał się ze związkami zawodowymi

Zarząd Rafinerii Trzebinia i organizacje związkowe działające w spółce podpisały porozumienie dotyczące obecnych i przyszłych działań restrukturyzacyjnych w firmie. Porozumienie, określane przez zarząd mianem sukcesu, przez związki zawodowe uznane zostało za mniejsze zło.

Spotkanie zarządu spółki z przedstawicielami związków zawodowych miało na celu ustalenie ostatecznego kształtu porozumienia określającego warunki odejść wszystkich osób, które z przyczyn leżących po stronie pracodawcy stracą pracę do końca 2009 roku.
Zarząd spółki zapewnia, że podpisane porozumienie gwarantuje pakiet świadczeń łagodzących odejścia ma warunkach identycznych jak w innych spółkach grupy kapitałowej PKN Orlen.

Na wniosek zarządu, w porozumieniu znalazł się również zapis gwarantujący wszystkim pracownikom, którzy będą chcieli się przekwalifikować, konkretne wsparcie w postaci wyższego dofinansowania pakietów szkoleniowych (4 tys. zł).

Według zarządu, porozumienie wyczerpuje tryb konsultacyjny dotyczący 15 osób w Rafinerii Trzebinia, które miały odejść do końca roku i finalizuje jednocześnie trwające od końca września rozmowy.

Zarząd ocenił, że porozumienie jest zarówno korzystne dla pracowników, jak i przyspieszające procesy restrukturyzacji, niezbędne dla sprawnego funkcjonowania zakładu i jego rozwoju.

- To więcej niż gwarantował układ zbiorowy, ale oczekiwania związków były większe, trudno zresztą wycenić krzywdę pracownika w postaci zwolnienia - powiedział nam Zbigniew Mentel, przewodniczący Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego Solidarność w Rafinerii Trzebinia.

Według niego w obecnej sytuacji rynkowej było to jednak wszystko, co można było w negocjacjach osiągnąć. - Trudno mówić o sukcesie, raczej o tym, że udało się wynegocjować mniejsze zło - dodaje.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od jednego z pracowników spółki, porozumienie, poza dofinansowaniem szkoleń na przekwalifikowanie lub podniesienie kwalifikacji, przewiduje wypłatę zwalnianym pracownikom odprawy w wysokości 16 tys. zł dla każdego pracownika plus 1,3 tys. zł za każdy rok przepracowany w spółce i firmach jej grupy kapitałowej.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP