PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zmiana w składzie rady nadzorczej Orlenu

Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)
24-11-2015 15:07
Zmiana w składzie rady nadzorczej Orlenu
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Minister skarbu państwa, w imieniu akcjonariusza - Skarbu Państwa, 23 listopada br. odwołał Macieja Bałtowskiego ze składu rady nadzorczej koncernu. Jednocześnie na jej członka powołany został Remigiusz Nowakowski.

Zmiany zostały dokonane na podstawie § 8 ust. 2 pkt 1 statutu PKN Orlen.
Remigiusz Nowakowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu o specjalności „Zarządzanie Przedsiębiorstwem” oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, o specjalności „Prawo Handlowe”. Doktorant w Katedrze Strategii i Metod Zarządzania na Wydziale Zarządzania, Informatyki i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

W latach 2006-2008 członek zarządu i wiceprezes, Dyrektor Pionu Rozwoju Tauron Polska Energia oraz prezes spółki EnergiaPro Koncern Energetyczny. Zaangażowany w realizację kluczowych projektów restrukturyzacji polskiego sektora elektroenergetycznego, tj. konsolidacji spółek energetycznych tworzących grupę Tauron oraz realizacji procesu unbundlingu i utworzenia operatorów OSD w grupie Tauron.

Od 2008 roku związany z koncernem energetycznym Fortum, pracując na różnych stanowiskach menedżerskich. Aktualnie dyrektor ds. optymalizacji produkcji i zarządzania paliwami oraz prokurent w Fortum Power and Heat Polska. W latach 2008-2012 odpowiedzialny za rozwój nowych inwestycji, w tym za budowę elektrociepłowni Fortum w Polsce, w szczególności poprzez zarządzanie procesem rozwoju inwestycji CHP, uzyskanie pozwoleń administracyjnych, uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, sieci gazowej, wybór dostawców głównych urządzeń technologicznych elektrociepłowni. Od grudnia 2012 roku do sierpnia 2015 roku kierował funkcją biznesową Optymalizacji Produkcji i Zarządzania Paliwami w Dywizji Heat Fortum w Polsce, odpowiedzialny w szczególności za tworzenie i implementację strategii zaopatrzenia w paliwa Fortum w Polsce, koordynację procesu zakupu paliw, planowania i optymalizacji produkcji energii elektrycznej i ciepła w elektrociepłowniach, tworzenie analiz rynku energii i prognozowanie trendów rynkowych.

Remigiusz Nowakowski posiada bogate doświadczenie w obszarze przygotowania i rozwoju projektów inwestycyjnych, projektowania i implementacji modeli partnerstwa publiczno-prywatnego oraz tworzenia i realizacji strategii rozwoju w sektorach energii elektrycznej i ciepła w Polsce, w tym w szczególności zarządzania strategicznego w obszarach inwestycji i gospodarki paliwowej przedsiębiorstw energetycznych.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 745 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP