PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Zmiany w porządku obrad walnego zgromadzenia Lotosu

Autor: WNP.PL (PA)
01-03-2017 15:28
Zmiany w porządku obrad walnego zgromadzenia Lotosu
Fot. mat. pras.

Na żądanie Ministerstwa Energii jako uprawnionego akcjonariusza wprowadzone zostały zmiany do porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Grupy Lotos, które zwołane zostało na 17 marca br.

Do porządku obrad wprowadzone zostały punkty dotyczące zmiany statutu spółki, upoważnienia rady nadzorczej do ustalenia jednolitego tekstu statutu spółki oraz zmiany uchwały nr 2 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki z 22 grudnia 2016 roku.
Zgodnie z projektem nowego brzmienia statutu spółki, rozszerzony ma zostać zakres kompetencji walnego zgromadzenia, m.in. o wyrażanie zgody na zbycie lub nabycie przez Lotos akcji innej spółki o wartości przekraczającej 100 mln zł lub 10 proc. sumy aktywów, bądź nabycie składników aktywów trwałych o wartości przekraczającej 100 mln zł lub 5 proc. sumy aktywów. W kompetencjach walnego zgromadzenia ma się też znaleźć zmiana statutu spółki, tworzenie i likwidowanie funduszy celowych, w tym rezerwowego, decydowanie o umorzeniu akcji oraz ich nabywaniu w celu umorzenia, emisja obligacji, wyrażenie zgody na wdrażanie programów motywacyjnych, a także rozwiązanie, likwidacja i przekształcenie spółki oraz jej połączenie z inną spółką.

Z kompetencji rady nadzorczej spółki zgodnie z nowym statutem zniknie przyznawanie nagród rocznych dla prezesa i wiceprezesów, dojdzie do nich natomiast m.in. opiniowanie sprawozdania o wydatkach reprezentacyjnych, wydatkach na usługi prawne, marketingowe, public relations i komunikacji społecznej oraz reprezentowanie spółki w umowach i sporach z członkami zarządu. Zarząd będzie także musiał mieć zgodę rady nadzorczej na zbycie środków trwałych o wartości przekraczającej 200 tys. zł czy realizowanie inwestycji kapitałowych za granicą na kwotę nie przekraczającą 100 mln zł.

W statucie znajdzie się również nowy paragraf określający zasady zbywania aktywów trwałych, które - co do zasady - ma się odbywać w drodze przetargów.

Z kolei zmiana uchwały walnego zgromadzenia Lotosu z 22 grudnia 2016 r. wydłuża o pół roku termin na wykonanie dodatkowych celów zarządczych w postaci wdrożenia zasad wynagradzania zarządów i rad nadzorczych spółek z grupy kapitałowej zgodnie z ustawą o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, a także ukształtowania składów rad nadzorczych we wszystkich spółkach grupy kapitałowej tak by ich członkowie posiadali uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych, z 30 czerwca 2017 roku na 31 grudnia 2017 roku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

Grupa Lotos SA [LTS]

kurs:

58.40 PLN 1.66 (2.93%)

Notowania | Analiza technicznaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

33 724 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

735 904 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 883 ofert w bazie

2 782 263 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP