MOL oczekuje mniejszego spadku popytu na paliwa

MOL oczekuje mniejszego spadku popytu na paliwa
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Węgierski koncern paliwowy MOL, notowany także na warszawskiej giełdzie, oczekuje znaczącego zmniejszenia spadku popytu na paliwa w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w dalszej części tego roku, wynika z prezentacji spółki do wyników za I kw. br.

"Oczeuje się, że w II-IV kw. 2010 r. stopa spadku popytu będzie znacznie niższa" - podał MOL w prezentacji. W I kw. spadek popytu na benzyny w całym regionie wyniósł 7,4% r/r, a na olej napędowy - 5,8%.

MOL podał też, że na Węgrzech spadek popytu na benzyny wyniósł w tym okresie 17,3%, a na olej napędowy - 10,3%. Na Słowacji popyt na benzyny nie zmienił się w tym czasie, zaś na olej napędowy wzrósł o 10,1%. W Polsce w tym czasie odnotowano spadki odpowiednio o 4,2% i 3,6%.

"W I kw. 2010 r. otoczenie rynkowe poprawiło się, a pozytywne tendencje obserwowano także w kwietniu. Oczekujemy, że poprawa potrwa przez cały rok" - czytamy dalej w prezentacji.

Dyferencjał Brent-Ural odnotował gwałtowny wzrost począwszy od połowy lutego - od poziomów bliskich zera do ponad 2,5 USD/ baryłkę na koniec I kw. 2010 r. Wzrost ten jest kontynuowany także w II kw., podał MOL.

Spółka podała, że w I kw. tego roku zwiększyła zyskowność segmentu wydobywczego o 36%, a segmentu gazu i energii elektrycznej - o 51%. Segment rafineryjny był bliski progu opłacalności, natomiast strata w segmencie petrochemicznym uległa zmniejszeniu.

MOL miał 24,30 mld forintów (HUF) skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2010 roku wobec 124,90 mld HUF straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 866,20 mld HUF wobec 632,60 mld HUF rok wcześniej.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MOL oczekuje mniejszego spadku popytu na paliwa

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!