Orlen Gaz wchodzi na rynek niemiecki LPG

Orlen Gaz wchodzi na rynek niemiecki LPG
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Orlen Gaz z grupy PKN Orlen podpisał ze spółką Autogarant GmbH kontrakt na regularne, comiesięczne dostawy LPG na rynek niemiecki. Transport m.in. w rejon Berlina i Cottbus, odbywać się będzie z rozlewni gazu płynnego w Krośnie Odrzańskim (Lubuskie).

Jak poinformowała w środę PAP Agnieszka Woźniak z Orlen Gaz, pierwsza dostawa LPG dotarła już na niemieckie stacje. Kontrakt z Autogarant GmbH, zakładający stopniowy wzrost wolumenu, został zawarty na czas nieokreślony, a dostawy realizowane będą w ramach bieżących potrzeb odbiorcy.

"Agresywne wejście na rynek niemiecki LPG jest jednym z priorytetów Orlen Gaz na 2010 r. Współpracą na dostawy gazu płynnego zainteresowani są kolejni niemieccy kontrahenci. Rozmowy prowadzone są także z Orlen Deutschland, siostrzaną spółką z grupy PKN Orlen" - oświadczyła Woźniak.

Dodała, że dla Orlen Gaz wejście na rynek gazu płynnego w Niemczech "to duża szansa rozwoju, zwłaszcza w pespektywie kurczącego się krajowego rynku LPG". W segmencie butli z gazem Orlen Gaz obecny jest na rynku niemieckim od czterech lat.

Woźniak podkreśliła, iż realizowanie przez Orlen Gaz dużych kontraktów na sprzedaż hurtową LPG oraz na bezpośrednie dostawy gazu płynnego na niemieckie stacje paliw umożliwia uruchomienie w lipcu 2009 r. terminalu morskiego w Szczecinie Zachodniopomorskie), zwiększającego potencjał operacyjny spółki.

Woźniak zwróciła uwagę, iż rynek autogazu rozwija się w Niemczech dynamiczniej niż w Polsce - w 2008 r. po niemieckich drogach jeździło 300 tys. samochodów zasilanych LPG, podczas gdy rok wcześniej tylko 200 tys.; o ponad 1 tys. zwiększyła się też liczba stacji autogazowych.

Istniejący od 1995 r. Orlen Gaz jest największym podmiotem na polskim rynku gazu płynnego. Zajmuje się sprzedażą propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butan. Zarządza 10 rozlewniami. Posiada m.in. terminal lądowy w Sokółce koło Białegostoku (Podlaskie) oraz terminal morski w Szczecinie, przystosowany do rozładunku tankowców z gazem i magazynowania dostaw.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Orlen Gaz wchodzi na rynek niemiecki LPG

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!