PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl

Zbadanie paliwa z polskiej stacji benzynowej nie jest wcale proste

Przemysłowy Instytut Motoryzacji, jako państwowa jednostka badawcza klasy A, ma wiedzę i kompetencje, by badać jakość paliw na stacjach. Instytut dysponuje dwoma specjalistycznymi pojazdami przystosowanymi do pobierania i przewożenie próbek paliwa do laboratorium PIMOT w Warszawie przy ul(...)

Szef Total Polska o rozwoju stacji w Polsce

Działania partnerskie Total i właścicieli niezależnych stacji paliw zakładają wspólne inwestycje mające na celu zapewnienie satysfakcji kierowców - mówi Benoit Pimont, dyrektor generalny Total Polska.

Nie tylko DKV!

Pozycja tej niemieckiej firmy na polskim rynku kart paliwowo-serwisowych, po ponad 20 latach obecności w naszym kraju, wydaje się być niepodważalna. Jednak istnieją poważne kontrowersje w ocenie jej oferty przez właścicieli niezależnych stacji paliw.

Klimatyzacja stacji paliw

Już na długo przed okresem letnim warto dokonać sprawdzianu systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych - zwłaszcza pod kątem kosztów i poszukiwania rozwiązań jak najbardziej efektywnych.

Zmiany w ustawie o zapasach obowiązkowych

Patrząc z zewnątrz, można odnieść wrażenie, że proces implementacji Dyrektywy Rady 2009/119/WE nadmiernie się przedłuża. Jednak z całą pewnością niezasadne jest stwierdzenie, że nowelizacja ustawy utknęła w jakimś martwym punkcie - rozmowa z Jackiem Bąkowskim, prezesem Agencji(...)

Na co dzień i od święta

Wprowadzony przez koncerny format sklepu convenience sprawdza się na co dzień, ale obroty najbardziej wzrastają w okresie świąt. Czego nie powinno zabraknąć, aby kierowca nie pojechał ulicę dalej w celu świątecznego zaopatrzenia domu?

Przyszłość technologii wytwarzania biopaliw

W polityce europejskiej dotyczącej perspektywicznych metod otrzymywania biopaliw jako nośników energii do silników spalinowych zakładano, że podstawowy surowiec do otrzymywania biopaliw stanowić będzie szeroko pojęta biomasa. Do tej pory istniało kilka wzajemnie uzupełniających się(...)

Zima przysparza kłopotów myjniom samochodowym

Co roku zima zaskakuje kierowców, jednak właściciele myjni nie powinni dać się zaskoczyć, lecz pamiętać o kilku podstawowych czynnościach, które pozwolą uniknąć kłopotów technicznych.

Proces frackingu w wydobywaniu ropy oraz gazu ziemnego

Ropa oraz gaz ziemny należą do najefektywniejszych nośników energii w gospodarce światowej i w najbliższych dziesięcioleciach ich wiodąca pozycja na naszej planecie nie jest zagrożona.

Automaty vendingowe

Sprzedaż pozapaliwowa na stacji może znacząco zwiększyć się dzięki wykorzystaniu automatów wrzutowych (vendingowych). Jest to szczególnie istotne zwłaszcza w zakresie wciąż rozwijającej się przystacyjnej gastronomii, ale oferta asortymentu sprzedawanego przez automaty nie musi i nie(...)

Nazwa firmy
Branża
Region

Ropa w USA tanieje w reakcji na rekordową amerykańską produkcję surowca. W takiej sytuacji cięcia dostaw ropy z OPEC+ na niewiele się zdadzą - podają maklerzy. »

Właściciele stacji paliw działających pod logo koncernu Orlen informują, że w czerwcu 2018 r. firma zawęziła listę dostawców. Jako dostawcę do przystacyjnych... »

First Data Polska, instalująca na stacjach benzynowych terminale obsługiwane przez Polcard, w ostatnich kilku latach zanotowała 34-proc. przyrost liczby obsługiwanych... »

POLECAMY W SERWISACH